Pirita linnaosa vanem: Piritale tulevad suured investeeringud

"Järgmise kolme aasta jooksul peaks oluliselt laienema Pardiku lasteaed. Kas sinna rajatakse lasteaed-algkool või lasteaed-põhikool, on alles arutelude teema, kuid loodame sellest investeeringust kõige paremat," ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Pilt: Pirita LOV

Pirita linnaosa vanem: Piritale tulevad suured investeeringud

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna eelarvestrateegia eelnõu aastateks 2020-2023 näeb Piritale ette suuri investeeringuid - Padriku lasteaia hoone laiendus, Pähkli peremajade kapitaalremont, Tallinna Botaanikaaia rekonstrueerimine ja arendamine ning Pirita velodroomi rekonstrueerimisprojektiga alustamine. Samuti rajatakse Piritale koerte jalutusväljak ja rekonstrueeritakse mänguväljakuid ning korrastatakse Pirita kloostri varemeid. Kõige suurem töö lähiaastatel on ilmselt aga Mustakivi tee läbimurde rajamine.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul ootavad Piritat läbi aegade suurimad investeeringud. "Pirita jaoks on perspektiiv hea, sest paljud kaua plaanitud asjad saavad lähiaastatel teoks. Olulisel kohal on hariduse, kultuuri, sportimis- ja vaba aja veetmise võimaluste laiendamine," sõnas ta.

"Järgmise kolme aasta jooksul peaks oluliselt laienema Pardiku lasteaed. Kas sinna rajatakse lasteaed-algkool või lasteaed-põhikool, on alles arutelude teema, kuid loodame sellest investeeringust kõige paremat," kinnitas Liinat.

Järgmisel aastal algab Tallinna Lastekodu Maarjamäe keskuse peremajade kapitaalremont. "Kõik 12 Pähkli peremaja peaksid korda saama nii väljast kui ka seest ning see töö peaks tehtud saama aastaga," sõnas Liinat.

Järgmisel aastal algavad väga suuremahulised rekonstrueerimis- ja arendustööd Tallinna Botaanikaaias - palmimaja amortiseerunud klaaskupli ja siseruumi renoveerimine, väga halvas seisukorras majandushoone asemele uue hoone ehitamine, remonti vajava haldushoone ümberehitamine külastuskeskuseks, samuti väliekspositsioonide (alpinaarium, rosaarium, salikaarium) ja tiikide rekonstrueerimine. Peale selle laiendatakse parkimisvõimalusi külastajatele ning töid Botaanikaaias jätkub vähemalt neljaks aastaks.

"2021. aastasse on plaanitud aadressile Võsa tee 26 koerte jalutusväljaku ehitamine ja Pirita mänguväljakute (sealhulgas ka Merivälja) rekonstrueerimine. 2022. aastal peaks algama ka Pirita velodroomi rekonstrueerimisprojekti koostamine," sõnas Liinat.

"Kas tuleb ka Mustakivi tee läbimurde rajamine, selgub järgmise aasta jooksul, kui alustatakse tee rajamiseks vajalike uuringutega," lisas linnaosa vanem.

Eile arutas Tallinna eelarvestrateegia eelnõud aastateks 2020–2023 Pirita linnaosakogu ja kiitis selle heaks. "Linnaosakogu liikmed kuuluvad erinevatesse erakondadesse, kuid suurte eesmärkide nimel tehakse tõhusat koostööd," ütles Liinat.

Laadimine...Laadimine...