Pirita linnaosakogu toetab Tallinna 2020. aasta eelarvet

Pirita linnaosakogu arutas Tallinna 2020. aasta eelarvet ja võttis toetava seisukoha, kuid soovib eelnõusse lisada Padriku põhikooli rajamise.

Pilt: Pirita LOV

Pirita linnaosakogu toetab Tallinna 2020. aasta eelarvet

Toimetaja: Toomas Raag

Pirita linnaosakogu arutas Tallinna 2020. aasta eelarvet ja võttis toetava seisukoha, kuid soovib eelnõusse lisada Padriku põhikooli rajamise.

Tallinna 2020. aasta eelarves on kõige suurema osakaaluga valdkonnad haridus, linnatransport ja sotsiaalhoolekanne.

"Senisest rohkem panustab Tallinn linna üldisesse heakorda. Pirita jaoks tähendab see, et rohkem saame korda teha kvartalisiseseid teid, korrastada parke ja haljasalasid. Piritale rajatakse kaks uut mänguväljakut ning plaanis on Pirita ranna-ala arendamine ja rannametsa kergliiklustee valgustamine," loetles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Piritale tulevad ka suured investeeringud. "Järgmisel aastal algab põhjalik uuenduskuur Tallinna Lastekodu Maarjamäe keskuse peremajades, alustatakse renoveerimis- ja ehitustöid botaanikaaias, samuti korrastatakse Pirita kloostri varemeid ning algab töö Padriku lasteaia hoone laiendamiseks. Pirita tee saab ühistranspordiraja ning tänapäevase valgustuse. Aga kõige suurem projekt lähiaastatel on ilmselt Mustakivi tee pikenduse rajamine ja kõigepealt selleks vajalike uuringute tegemine," tõi Liinat esile.

Pirita piirkonna üks probleem on lasteaia- ja koolikohtade nappus ning teema oli arutlusel ka seoses järgmise aasta eelarvega.

"Piritale on viimastel aastatel kerkinud mitu elamurajooni ja elanike arv on jõudsalt kasvanud ning see on tinginud ka senisest suurema lasteaia- ja koolikohtade vajaduse," nentis Liinat. Linnaosavanema sõnul pole aga probleemi kalevi alla peidetud, vaid arutluse all on mitmeid variante, kuidas probleem lahendada.

Pirita linnaosakogu toetas Tallinna 2020. aasta eelarve eelnõud, kuid tegi ettepaneku lisada investeeringutesse Padriku põhikooli rajamine.

Tallinna linna 2020. aasta eelarve on 822 911 071 eurot.

Laadimine...Laadimine...