Põhja-Tallinn otsib vabatahtlikke üksi elavatele eakatele suunatud sotsiaalprojekti tarbeks

"See on võimalus panustada läbi praktilise abi kui ka näidata, et kogukond ei ole üksinda elavaid eakaid unustanud ja ka nemad on hinnatud osa meie ühiskonnast," sõnas Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid.

Pilt: Aleksandr Gužov

Põhja-Tallinn otsib vabatahtlikke üksi elavatele eakatele suunatud sotsiaalprojekti tarbeks (4)

Toimetaja: Moonika Tuul

"See on võimalus panustada läbi praktilise abi kui ka näidata, et kogukond ei ole üksinda elavaid eakaid unustanud ja ka nemad on hinnatud osa meie ühiskonnast," sõnas Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid.

Põhja-Tallinna valitsus kutsub liituma heategevusliku projektiga, mille raames viiakse üksinda elavatele eakatele abipakid, milles on erinevad kodumajapidamises vajalikud tarbed.

Abipakid komplekteerivad linnaosa vabatahtlikud, kes toimetavad need seejärel abi vajavatele eakatele koju. Kokku on sel aastal plaanis toimetada üksikutele pensionäridele 1200 abipaki.

Kuna töömaht on suur, kutsub Põhja-Tallinna valitsus kõiki soovijaid heategevusliku projektiga liituma. Teretulnud on nii koolinoored kui täiseas abilised!

Põhja-Tallinna vanema Raimond Kaljulaidi sõnul on abipakkide projekti vabatahtlikelt alati saadud väga positiivset tagasisidet. 

"See on võimalus panustada läbi praktilise abi kui ka näidata, et kogukond ei ole üksinda elavaid eakaid unustanud ja ka nemad on hinnatud osa meie ühiskonnast. Näeme, et vabatahtlikult oma aega panustavate inimeste abil on võimalik lahendada väga paljusid probleeme. Suvel kogusime näiteks noorte vabatahtlikega annetusi loomade varjupaigale, mis osutus väga edukaks kampaaniaks. Abipakkide aktsioon on samuti osutunud vajalikuks ja positiivseks ettevõtmiseks," ütles Kaljulaid. 

Töö toimub juba järgmisel nädalavahetusel, 19. ja 20. jaanuaril. Abipakkid komplekteeritakse Põhja-Tallinna Noortekeskuse ruumides ja seejärel toimetatakse üksi elavatele pensionäridele koju kätte.

Selleks, et heategevuslikus kampaanias vabatahtlikuna osa võtta, tuleb endast märku anda e-postil elena.stern@tallinnlv.ee.     

Põhja-Tallinna abipakkide projekt, mis asendas varasemalt aastavahetuse paiku jagatud kommipakke, toimub tänavu juba kolmandat korda. Linnaosavalitsus loodab, et kodutarbeid sisaldavad abipakid aitavad eakatel inimestel pisut raha kokku hoida, et hiljem see oma soovide kohaselt kulutada – kas või kontserdi- , teatripiletile või millelegi muule vajalikule ja meeldivale.

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...