Rahvusvaheline festival Laste Peterburi

11.–17. veebruarini 2019. a toimub Tallinnas X rahvusvaheline festival Laste Peterburi. Festival on Peterburi Kultuurikomitee iga-aastane projekt, mis toimub sel aastal koostöös Tallinna Linnavalitsusega.

Pilt: Laste Peterburi
Festival Tallinn

Rahvusvaheline festival Laste Peterburi

11.–17. veebruarini 2019. a toimub Tallinnas X rahvusvaheline festival Laste Peterburi. Festival on Peterburi Kultuurikomitee iga-aastane projekt, mis toimub sel aastal koostöös Tallinna Linnavalitsusega.

Laste Peterburi on ainus festival, mis esitleb välismaal nii mitmekülgselt lastele mõeldud vene loomingut. Tänu festivalile saab Venemaa põhjapoolne pealinn tutvustada oma kogemusi, uuendusi ja traditsioone muusika-, kunsti- ja keelehariduse vallas.

Programm, mis sisaldab erinevaid kultuurisündmusi, annab Eesti vaatajale unikaalse võimaluse tutvuda Peterburi kollektiivide kunstiliste saavutustega. Üritused toimuvad kolmes kohas Tallinnas ning pakuvad huvi laiale vaatajaskonnale.

 

Festivali programm:

14. veebruaril kell 19.00 

Muusikal "Helepunased purjed", A. A. Brjantsevi nimeline Peterburi Riiklik Noorsooteater.

Lavastaja Susanna Tsirjuk, A. Grini samanimelise jutustuse järgi

Muinasjutuline haldjalugu fantaasiamaailmas – Maksim Dunajevski muusikal "Helepunased purjed" Susanna Tsirjuki lavastuses on suunatud noortele vaatajatele. Lavastus on täis laule ja tantsunumbreid, lavakujundus, valguslahendus ja videoinstallatsioon annavad sellele erilise vaatemängulisuse. Aleksandr Grini jutustuse ja A. A. Brjantsevi nimelise Peterburi Riikliku Noorsooteatri muusikali teemadeks on kõigutamatu usk ja kõikevõitvad unistused.

Toimumise koht: Alexela Kontserdimaja (Estonia puiestee 9, Tallinn)

 

15. veebruaril kell 17.00

Muusikaline programm "Kruvib!" SmashBandi ja Marina Landa Laste Muusikateatri esituses

Džässorkester SmashBand koos Marina Landa Laste Muusikateatriga esitlevad kontserti populaarsete joonisfilmisarjade lastelauludest. Laste Muusikateater, mida juhivad ajakirjanik, tele- ja raadiosaadete juht ning helilooja Marina Landa ning lavastaja ja helilooja Sergei Vassiljev, asutati üle 20 aasta tagasi. SmashBand koosneb professionaalsetest muusikutest, kes mängivad Peterburi erinevates ansamblites nii rokki, folki kui džässi. Nende esimene kontsert koos Marina Landa Laste Muusikateatriga joonisfilmide "Naerupallid" ja "Lendavad loomad" muusikaga toimus Peterburi Riiklikus Akadeemilises Kapellis 2015. aasta detsembris. Seejärel töötasid kollektiivid juba koos mitmetes projektides ning on esinenud ka Paleeväljakul, Litsedei teatris, Kolizei Arena kontserdisaalis, Arkadi Raikini nimelises Estraaditeatris ja ka teistel lavadel.

Toimumise koht: Vene Kultuurikeskus, Suur saal (Mere puiestee 5, Tallinn)

 

16. veebruaril, 10.00–14.00 

Meistriklassid näitlejameisterlikkuses ja praktilised tunnid lastele ning teatristuudiote juhendajatele 

Üritus sisaldab kahte osa – Jevgenia Latonina meistriklassi näitlemises ja praktilist tundi Tallinna laste teatristuudiote juhendajatele Marina Landalt. Tunni käigus jagab näitlejanna Jevgenia Latonina elukutseliste meistrite saladusi, teeb lastega läbi lavalise liikumise, plastika ja kõne harjutusi. Lasteteatri juhi Marina Landa praktiline tund on mõeldud teatristuudiote juhendajatele ning käsitleb lastest koosneva publikuga töötamise põhimõtteid. Meistriklasside läbiviijad arutlevad metoodika ning teoreetilist laadi küsimuste üle konkreetsete lasteasutuste näitel.

Toimumise koht: Vene Kultuurikeskus, Suur saal (Mere puiestee 5, Tallinn)

Muusikateater Sakala Laululapsed (Sakala 23, Tallinn)

 

17. veebruaril kell 12.00, 15.00 ja 17.00

"Pähklipureja", Peterburi teater Kukolnõi Format.

Lavastaja Anna Viktorova, E. T. A. Hoffmanni muinasjutu "Pähklipureja ja Hiirekuningas" motiividel

Lavastust E. T. A. Hoffmanni teose ainetel mängib Peterburi teater Kukolnõi Format, mis on euroopaliku kammerliku atmosfääriga autoriteater, mille on loonud lavastaja ja kunstnik Anna Viktorova. "Pähklipureja" on lugu Hiireprouast ja tema hiirtesõjaväest, nõiutud noormees Pähklipurejast ja sellest, kuidas julgus ja vaprus aitavad tal inimese kuju tagasi saada; seiklustest ja imedest, mis juhtuvad ainult jõuluööl…

Toimumise koht: Vene Teater, Väike saal (Vabaduse väljak 5, Tallinn)

 

11.17. veebruarini

Lastejoonistuste näitus "Armastan sind, Peetri loodu…"

Näitus tutvustab Peterburi kunstikoolide 7–14 aastaste õpilaste parimaid töid. Joonistused on valinud välja kogenud kunstnikud ja kunstiteadlased. Tööd on tehtud erinevates stiilides, žanrites ning tehnikates; need on pühendatud armastatud kodulinnale ja sealsele elule: vaated ja vaiksed nurgad, õued ja linnaväljakud, aiad ja pargid, katused ja sillad, kaldapealsed ja kanalid, mugavad majakesed ja arhitektuuripärlid, kirikud ja katedraalid. Kõik need tööd on omamoodi tunnustuseks kodulinnale.

Toimumise koht: Vene Kultuurikeskus (Mere puiestee 5, Tallinn)

 

15.16. veebruarini 

Raamatute "Mere ja maa vahel" ja "Kalevala" esitlus 

Esitlusele tulevad luulekogumik "Mere ja maa vahel" Mihhail Jasnovi tõlkes kirjastuselt Detgiz ja karjala-soome eepos "Kalevala" Pavel Krusanovi ümberjutustusena kirjastuselt Limbus Press.

Kavas on kohtumine eesti poetessi Leelo Tunglaga, kes on üks kogumiku "Maa ja mere vahel" autoritest, samuti kirjastuse Detgiz direktrissi Alla Nasonovaga, kirjanik Pavel Krusanoviga ja kirjastuse Limbus Press direktrissi Olga Tublinaga. Luuletusi esitavad Vene Teatri näitlejad, loositakse auhindu. Üritus toimub Peterburi pressi- ja avalike suhete nõukogu osalusel ning eesti raamatupoe Apollo kaasabil.

Toimumise koht: Kaubanduskeskus Solarise raamatukaupluses Apollo (Estonia puiestee 9, Tallinn)

 

Rahvusvaheline festival Laste Peterburi on eredaks sündmuseks Tallinna kultuurielus, see kinnitab laste kunsti ja loomingu tähtsust. Festival on suunatud noorele publikule ning tõestab huvi ning nõudlust selle kultuurikillu vastu.

 

Lisainfo ja ajakirjanike akrediteerimine:

pressiesindaja Katerina Ustinova, 

press.neva.art@gmail.com

tel. +7(911)7313819

Laadimine...Laadimine...