Registreeri end netis või linnaosas 450 000. tallinlaseks!

Kas Tallinna 450 000. ametlik elanik võid olla just sina või sinu sugulane? Praegu jääb eesmärgist puudu vaid pisut üle 2500 inimese.

Pilt: Scanpix

Registreeri end netis või linnaosas 450 000. tallinlaseks!

Kas Tallinna 450 000. ametlik elanik võid olla just sina või sinu sugulane? Praegu jääb eesmärgist puudu vaid pisut üle 2500 inimese.

Rahvastikuregistri andmetel elas 1. oktoobri seisuga pealinnas 447 414 inimest, seega jääb 450 000-st puudu veel vaid 2586 inimest. Ainuüksi septembris kasvas elanike arv 1359 ja aasta üheksa kuuga 3791 võrra. Tallinlaseks tasub registreeruda, sest linn pakub siinsetele ametlikele elanikele mitmeid väärt teenuseid. Ühistransport on tallinlastele tasuta, linnas sõidavad uued trammid, mis viivad nüüd ka lennujaama, ning moodsad bussid.

Juba aasta tagasi teatas linn, et kõigile linlastele on sõime- ja lasteaiakohti piisavalt. Ainuüksi oktoobris avas uksed kaks uut lasteaeda, lisaks kesklinnas Lotte lasteaiale Veerise lasteaed Haaberstis.

Haabersti ongi teine linnaosa Kesklinna järel, kus elanike arv on tänavu kõige kiiremini (588 elaniku võrra) kasvanud. Nüüd on lisaks põhikooliõpilastele toit koolis tasuta ka gümnasistidele ja lasteaialastele.

Tallinn maksab Eesti suurimat, 320-eurost koolimineku toetust. Eluraskustega kimpu jäänutele pakub linn aga eri toetusi või suisa elamiskohta.

Pealinlaseks registreeruda on lihtne, seda saab teha ka üürilepinguga Tallinnas elades. Kõige lihtsam viis elukohateate elektrooniliseks esitamiseks on riigiportaalis aadressil https://www.eesti.ee/et/eluase-ja-keskkond/eluasemega-kaasnevad-teenused/elukoha-registreerimine/.

Elanikuks saab end registreerida ka linnaosavalitsusse kohale minnes, posti teel, saates sooviavalduse ja koopia isikut tõendava dokumendi isikuandmetega küljest või digitaalse allkirjaga e-posti teel. Juhiseid selleks saab linna kodulehelt tallinn.ee/Teenus-Elukoha-aadressi-muutmine-rahvastikuregistris

Laadimine...Laadimine...