Remmelgas jääb vähemalt järgmise nädala alguseni püsti

Kodanikualgatusest lähtuva keskkonnakaitse keskmesse sattunud hõberemmelgas Tallinnas Õismäel jääb püsti vähemalt järgmise nädala alguseni.

Pilt: Scanpix

Remmelgas jääb vähemalt järgmise nädala alguseni püsti (1)

Kodanikualgatusest lähtuva keskkonnakaitse keskmesse sattunud hõberemmelgas Tallinnas Õismäel jääb püsti vähemalt järgmise nädala alguseni.

Kuigi politsei andis puud kaitsvatele keskkonnaaktivistidele korralduse hiljemalt laupäeva hommikul kella 8-ks puu ümbrus vabastada, siis BNS-i andmetel ei ole politseil ja ristmikul töid teostaval firmal plaanis nädalavahetusel puuga midagi ette võtta. Suure tõenäosusega soovib politsei uue nädala alguses puud kaitsvate isikutega kohtuda ning alles pärast seda selgub, millal asutakse puud saagima, vahendas BNS.

Ülemäärase metsaraie ja kavandatava tselluloositehase vastu võitlev kodanikeühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) kutsus inimesi laupäeva hommikul kaitsma Tallinnas Haaberstis ristmiku ehitusele ette jäävat hõberemmelgat. "Kas kuulsite juba - nad olevat leidnud saemehe, kes homme [laupäeva] hommikul meie armsa paju maha peaks võtma! Aga teate, mis mina ja mitmed teised sellest plaanist arvame? Me arvame, et see on halb mõte. Väga halb mõte. Seega - homme hommikul paju all näeme," kirjutas keskkonnaaktivist Linda-Mari Väli EMA Facebooki lehel.

Ta märkis, et keskkonnaaktivistid toetavad oma maa kaasaegset ja healoomulist arengut. "Soovime tähelepanu tõmmata sellele, et ka Haabersti ringristmiku projekt oleks võinud säästa nii linna loodust-, loomi- kui ka inimesi, olnuks arendajal vaid veidi viitsimist kohalike oludega tutvuda ja kaasaegseid tehnoloogilisi lahendusi rakendada," kirjutas Väli.

Politsei käis reede hommikul remmelga kaitsjatega rääkimas ning andis neile korralduse laupäeva hommikuks hiljemalt kella 8-ks lahkuda.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava sõnul selgitasid korrakaitsjad inimestele, et seaduse mõttes on puukaitsjate tegevus omavoliline sissetung, kuna nad on piiratud ja märgistatud ehitusala keelutsoonis. "Keelualas viibinud inimestele selgitati põhjalikult rikkumise sisu ning neile tehti ettekirjutus vabastada ala homme hommikul kella 8-ks," ütles Aava reedel.

Karistusseadustik näeb omavolilise sissetungi eest ette rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...