Remonditud sotsiaalkeskus laseb kergemalt hingata

Keskus sai uue soojustatud katuse, korraliku võimlemissaali, suurema arvutisaali ja lugemistoa.

Pilt: Tallinna linnavalitsus

Remonditud sotsiaalkeskus laseb kergemalt hingata

Urmas Kaldmaa

Keskus sai uue soojustatud katuse, korraliku võimlemissaali, suurema arvutisaali ja lugemistoa.

Tänavu mais ütles abilinnapea Eha Võrk, et Haabersti sotsiaalkeskuse 1976. aastal ehitatud hoone vajab põhjalikku remonti. Juuni lõpus algaski kapitaalremont ja 10. oktoobril avab keskus taas uksed sama hästi kui uues majas. "Vanast majast jäi alles ainult kest, kõik muu kuni torude ja elektrisüsteemideni välja on sisuliselt uus," ütles Haabersti sotsiaalkeskuse juhataja Ruth Ojatalu. "Maja on nüüd tõeliselt tänapäevane."

Olulisemate uuendustena nimetas juhataja majale pandud uut soojustatud katust, nüüdisaegset ja väga korralikku ventilatsioonisüsteemi, valgustust, signalisatsiooni ja elektrisüsteemi ning seda, et keskus sai juurde 150 m2 pinda.

Terve hoonetiib nüüd keskuse käes

"Meil on nüüd korralik võimlemissaal, arvutisaal ja lugemistuba on varasemast suuremad," rääkis Ojatalu. "Samuti saime juurde ringide tubasid. Sportimise ja vaba aja veetmise võimalused on tunduvalt paranenud. Kui varem oli probleem sellega, et päike küttis maja kuumaks ja tubades sai õhk otsa, siis nüüd oma meil väga nüüdisaegne ventilatsioonisüsteem, mis ruume korralikult õhutab."

Põrandapinda ja ruume saadi juurde tänu sellele, et hoone kogu üks tiib tehti korda ja on nüüd sotsiaalkeskuse käsutuses.

Remont on väga oluline, sest sotsiaalkeskus aitab toime tulla eakatel ja vähekindlustatud perede lastel, lubab lahendada perekondade sotsiaalseid probleeme ja pakkuda neile huvitegevust, luua eakatele võimalusi suhtlemiseks ja huvitegevuseks ning anda rahvale infot sotsiaalhoolekande ja sotsiaalkindlustuse kohta.

Saab avada rohkem ringe

Kõigi nende ülesannete lahendamisega tegelevad sotsiaalkeskuses eakate päevakeskus, lastetuba, koduhooldustalitus ja väga palju huviringe. Tegutsevad male-, kirjandus- ja õmblusring, matka-, mehed 65+ ja lauluklubi, tervisevõimlemise ja tantsurühm. Haabersti sotsiaalkeskuse kodulehel on ära toodud kokku 22 huvialaringi, kuid sotsiaalkeskuse juhataja Ojatalu sõnul saab uutes avaramates tingimustes neid tegutseda veel rohkem. Tänavu sügisest hakkab koos käima näiteks mälutreenimise ring, mis on mõeldud eelkõige eakatele, kuid kuhu Ojatalu sõnul võivad tulla kõik. "Peamine, et inimesed tuleksid meid vaatama, igaüks peaks endale midagi leidma," lisas ta.

Maatriks-RP OÜ remontis keskuse ligikaudu 0,6 miljoni euro eest.

Laadimine...Laadimine...