Suvine Tallinn pakub rohkesti avastamisrõõmu

Tallinna muuseumid, elamus- ja külastuskeskused, pargid ja kirikud pakuvad eeloleval nädalavahetusel mitmekesist avastamisrõõmu nii väikesele kui suurele linnakülalisele.

Pilt: Ilja Matusihis

Suvine Tallinn pakub rohkesti avastamisrõõmu

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna muuseumid, elamus- ja külastuskeskused, pargid ja kirikud pakuvad eeloleval nädalavahetusel mitmekesist avastamisrõõmu nii väikesele kui suurele linnakülalisele.

Nii kutsub Tallinna Botaanikaaed homme, 25. juulil alates kella 12 aiahuvilisi marjapäevale, kus tutvustatakse nii tuntud kui ka vähelevinud marjataimede kasvatamise nippe. Võimalik on maitsta ja hinnata eri sortide marju ning soetada istikud. Pühapäeval, 26. juulil toimub teemapäev "Ürdid maitseks ja raviks”. Botaanikaaia meelteaia maitse- ja ravimtaimede hulgas on nii ammuseid tuttavaid kui ka vähem levinud ürtide esindajaid. Mitmekesiseid maitseelamusi pakuvad meile eksootilisemad ürditaimed. Juulis saab paljusid maitse- ja ravimtaimi koguda nii koheseks tarvitamiseks kui varuda neid sügistalviseks ajaks. Teemapäeval saab meelteaias spetsialisti juhendamisel tutvuda erinevate taimedega ja täiendada teadmisi taimede kogumisest ja kasutamisest. Lähemalt leiab infot www.botaanikaaed.ee.

Tallinna Linnamuuseum pakub põnevaid ja seiklusrikkaid linnatuure nii suurtele kui väikestele, nii toimub näiteks täna kell 15.00 mänguline linnatuur, kus räägitakse aja kulgemisest, mõõtmisest ja muutumisest. Lähemalt leiab Tallinna Linnamuuseumis toimuvatest sündmustest https://linnamuuseum.ee/

 

Vanalinnas Niguliste kirikus asuvas muuseumis https://nigulistemuuseum.ekm.ee/ toimuvad igal laupäeval ja pühapäeval kell 16.00 traditsioonilised orelipooltunnid, mida pääseb kuulama muuseumipiletiga. Muusikasõpru rõõmustab ka suveooper Vene tänava Katariina kirikus, kus nii reedel kui laupäeval, 24.-25. juulil kell 20.00 toimuvatel kontsertetendustel saab kuulda populaarseid ooperiaariaid noorte lauljate esituses. 

Kes laupäeval Kalamaja-Telliskivi trajektooril liigub, tasub aga kindlasti põigata Loomelinnaku alale, kus kella 10-15 käib vilgas kauplemine kirbuturul. Kui sellele lisaks külastada mõnd Fotografiska näitust või hoopis Dokfoto keskuses Silvia Pärmanni fotonäitust riikidest, mida pole olemas https://dokfoto.ee/,  valida seejärel endale meelepärane paik kehakinnituseks mõnes Telliskivi lugematutest restoranidest. Kell 20 võib siirduda Klubi Peatuse välilava juurde, Telliskivi 62, kus toimub indie-muusikale keskendunud Manka Botique Pop Festival. https://huvi.tallinn.ee/uritus/manka-boutique-pop-festival-0#

 Sündmused Kalamajas jätkuvad pühapäeval, 26. juulil, mil tähistatakse Kalamaja kalmistu taasavamise aastapäeva kontserdi ja perepeoga. Üles astuvad Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand, Meero Muusiku laululapsed, avatud on välikohvik ja lasteala. Peredele korraldatakse ka põnev fotojaht. Kalamaja pargi sünnipäeval osalemine on tasuta ja toimub kella 16-22. lähemalt leiab infot http://www.kadriorupark.ee/sundmused/kalamaja-kalmistupargi-aastapaev

Lihtsalt ja mugavalt saab Tallinna avastada Tallinn Cardiga, millega on sissepääs linna parimatesse muuseumidesse tasuta. Lisaks saab kaardiga sõita tasuta linna ühistranspordis, mitmeid soodustusi erinevates poodides ja restoranides. Ühe täiskasvanu kaardiga saab kaasa võtta kuni kaks alla seitsmeaastast last.

Tallinna aitab avastada ja sobiva külastuspaiga leiab www.visittallinn.ee

Laadimine...Laadimine...