Taavi Aas: linnatänavailt on koristatud esimesed pool tuhat tonni rämpsu

"Ilus ilm tähendab seda, et lõpuks saame linna kordategemisega pihta hakata,“ ütles linnapea Taavi Aas. "Kevadkoristustööd algasid eelmisel nädalal ja jätkusid nädalavahetusel üheaegselt kõigis linna puhastuspiirkondades.“

Pilt: Scanpix

Taavi Aas: linnatänavailt on koristatud esimesed pool tuhat tonni rämpsu

"Ilus ilm tähendab seda, et lõpuks saame linna kordategemisega pihta hakata,“ ütles linnapea Taavi Aas. "Kevadkoristustööd algasid eelmisel nädalal ja jätkusid nädalavahetusel üheaegselt kõigis linna puhastuspiirkondades.“

Linna koristustööd on hoogu sisse saamas, Tallinna tänavatelt on viimaste päevadega koristatud üle poole tuhande tonni pühkmeid, teatas täna Tallinna linnapea Taavi Aas, kelle sõnul on esmalt alustatud peatänavaist.

"Ilus ilm tähendab seda, et lõpuks saame linna kordategemisega pihta hakata,“ ütles linnapea Taavi Aas. "Kevadkoristustööd algasid eelmisel nädalal ja jätkusid nädalavahetusel üheaegselt kõigis linna puhastuspiirkondades.“

Aasa sõnul on linna esmaseks prioriteediks anda kõigepealt korda peatänavad, kus on elavam jalgsi- ja jalgrattaliiklus. "Tänaseks  on kommunaalameti lepingupartnerid koristustööde käigus linna tänavatelt kokku kogunud 539 tonni pühkmeid ja tänavate pesuks on kasutatud 367  kuupmeetrit vett,“ ütles Aas. 

Aas mainis, et nädalavahetusel oli Tallinna kommunaalameti lepingupartneritel väljas 37 masinat ja 30 käsitööbrigaadi. Linna kordategemisse on kaasatud 14 imurit, 16 multifunktsionaalset traktorit, kolm kallurit ja neli pesurit. Teemaa haljasalasid, ülekäike ja ohutussaari  koristavatesse käsitööbrigaadidesse kuulus 62 inimest.

Alates tänasest hakkas Tallinna Teede ASi asfalditehas väljastama suvist asfaltbetoonisegu. Freesimis- ja asfalteerimistöödega teede- ja tänavate remontimiseks tegeleb praegu üle linna viis brigaadi. Täna tehakse suvise asfaldiseguga hooldusremonttöid  Peterburi teel, Smuuli teel, Betooni tänaval, Vabaduse puiesteel ja Sõpruse puiesteel.

Esmajärjekorras, kuni 15. maini teostatakse hooldusremonttöid magistraalidel ning ühistranspordiga seotud teedel ja tänavatel. Tallinna teede mittevastavuste registris on fikseeritud hetkeseisuga 2998 mittevastavust, millega asutakse tegelema vastavalt akuutsusele.

Aas osutas, et ilmaolud on tänavu linnakoristustöid pikalt kinni hoidnud. "Kommunaalameti eksperdid osutavad, et tööde läbiviimiseks on vaja, et rentslites paakunud mustuse avamisel on võimalik seda niisutada,“ teatas Aas. "Tähtis on ka see, et saaks tänavaid pesta külmumisohtu kartmata, vastasel juhul tekitavad koristustööd juurde hulgaliselt lenduvat tänavatolmu. Öökülmaoht püsib ka praegu ja see kipub töid pidurdama.“

Kommunaalamet tuletab ühtlasi meelde, et ka iga kinnistuomanik saab panustada linna heakorda. Heakorra eeskirjade kohaselt peab kinnistu omanik hoidma korras oma kinnistu, selle piirdeaia ja tegema heakorratöid kinnistuga piirneval kõnniteel, et erakinnistutelt ei kanduks tolmu ega mustust avalikele teedele.

Laadimine...Laadimine...