Tallinn jagab teadmisi korteriomanikele ja -ühistutele

Tallinna abilinnappea Eha Võrk ütles, et seminaride eesmärgiks on korteriühistutes esilekerkivaid igapäevaprobleeme ennetada ning tõsta inimeste teadlikkust oma õigustest ja kohustustest.

Pilt: Albert Truuväärt

Tallinn jagab teadmisi korteriomanikele ja -ühistutele

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinn alustab korteriomanikele ja -ühistutele suunatud arenguprogrammiga, mille ühe osana toimub kolmapäeval, 18. septembril Mustamäel Tallinna Kiirabis esimene seminar.

Seminaridel jagatakse teadmisi ehitusseadustikust ning linna ja korteriühistute koostööst. Ühtlasi saab küsida nõu juriidilistest küsimustes või soovitusi naabrite vaheliste erimeelsuste lahendamiseks.

"Sel sügisel korraldame linnavaraametiga erinevates linnaosades korteriühistute esindajatele esimesed kaheksa eesti- ja kaheksa venekeelset kokkusaamist," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Eesmärgiks on korteriühistutes esilekerkivaid igapäevaprobleeme ennetada ning tõsta inimeste teadlikkust oma õigustest ja kohustustest. Loodan, et koolitustel tekkivad arutelud aitavad kaasa korteriühistute kogukonna arengule. Kindlasti on kohtumistest kasu ka linna esindajatel, et korteriühistuid omalt poolt veel professionaalsemalt toetada."

Võrk lisas, et sellised korteriühistute arenguseminarid ja nõustamistunnid spetsialistidega muutuvad regulaarseks.

Arenguseminarid on üks osa sel sügisel alustavast Korteriühistute Kompetentsikeskusest, mis lisaks regulaarsetele arenguseminaridele asub korteriühistuid ja -omanikke nii Linnakantselei teenindussaalis kui ka telefonitsi nõustama, et olla abiks igapäevaprobleemide lahendamisel.

"Tugevad ja tegusad korteriühistud aitavad luua turvalist ja meeldivat elukeskkonda ning Tallinn soovib pakkuda korteriomanikele toetavat ja tarka partnerlust. Selleks alustame lisaks arenguseminaridele 1. oktoobrist korteriühistute ja korteriomanike igapäevase nõustamisega," lisas Eha Võrk.

Kaheksast seminarist neli keskenduvad ehitusseadustiku teemadele, kus fookus on hoovikorrastus- ja renoveerimistoetuse taotlemise nõuetel.

Esimene seminar toimub 18. septembril Mustamäel Tallinna Kiirabis, järgmised 2. oktoobril Lasnamäel Lindakivi kultuurikeskuses, 9. oktoobril Go Hotell Shnellis ning 30. oktoobril Õismäel Tallinna Loomaaia hariduskeskuses.

25. septembril Tallinna Loomaaia hariduskeskuses, 16. oktoobril Lindakivi kultuurikeskuses, 23. oktoobril Go Hotell Shnellis ning 6. novembril Mustamäel Tallinna Kiirabis toimuvatel arenguseminaridel räägitakse korteriühistuid puudutavatest küsimustest, sealhulgas ka võlglastega toimetulekust ja naabritevaheliste erimeelsuste lahendamisest.

Venekeelsed arenguseminarid eri linnaosades algavad 22. oktoobrist.

Arenguseminarid on tasuta ja eelregistreerimisega: https://www.conference-expert.eu/et/registreerimine/s2/702-tallinna-linnavaraamet-kü-aktuaalsed-küsimused-ja-ehitusseadustik.

 

Laadimine...Laadimine...