Tallinn kandideerib 2020. aasta roheliseks pealinnaks

Tallinna eelised on tasuta ühistransport, ühistranspordirajad, puhas õhk ja vesi, kaitsealad ja arvukalt rohelust, linnapõllumajandus jpm.

Pilt: Scanpix

Tallinn kandideerib 2020. aasta roheliseks pealinnaks (2)

Tallinna eelised on tasuta ühistransport, ühistranspordirajad, puhas õhk ja vesi, kaitsealad ja arvukalt rohelust, linnapõllumajandus jpm.

Tallinn otsustas kandideerida ka 2020. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile. "Tiitli saab linn, kes juurutab säästlikke liikumisviise, laiendab ja loob juurde parke jm rohealasid, muudab jäätmete käitlemist keskkonnasõbralikumaks, kasutab taastuvaid energiaallikaid, vähendab uudsel moel müra ning teeb elanikega koostööd keskkonnasäästlike ideede kogumiseks ja elluviimiseks," ütles tegevlinnapea Taavi Aas.

Tallinna eelised kandideerimisel on näiteks uus linnapõllumajanduse projekt ja jäätmete maksimaalne taaskasutusse võtmine, tasuta ühistransport, eraldi ühistranspordirajad ning rikkalik maastik ja loodus, kus võib kohata mujal Euroopa haruldaseks muutunud taimi ja loomi. "56,6% Tallinna pindalast katab rohelus, avalikult kasutatavaid rohe- ja haljasalasid on linnas 22,2% pindalast," selgitas Aas. "Tallinna veetarbimise näitajad on Euroopa linnade seas parimad ning reovee kogumise ja puhastamise näitajad auväärsed. Vesi on puhtamaks muutunud."

Lisaks vahetab linn elavhõbedat sisaldavad tänavavalgustid säästlike leedvalgustite vastu, seni on neid paigaldatud 3237.

Linn esitas taotluse 2020. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile kandideerimiseks reedel ning võitja selgub 2018. aasta suve alguses.

Tallinn on kandideerinud Euroopa roheliseks pealinnaks ka varem. 2016 kuulutati välja 2018. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitli võitja, kelleks osutus Nijmegen. Tallinn jäi üldarvestuses viiendale kohale. Tänavu 5. aprillil kuulutati välja 2019. aasta Euroopa rohelise pealinna konkursi viis finalisti, kuhu kuulus ka Tallinn. Lisaks Tallinnale pääsesid finaali Soome linn Lahti, Norra pealinn Oslo, Belgia linn Gent ja Portugali pealinn Lissabon. 31. mail selgus Saksamaal Essenis, et 2019. aasta Euroopa roheliseks pealinnaks saab Norra pealinn Oslo, kuid ka Tallinna saavutustega jäi žürii väga rahule. "Seetõttu tasub meil kindlasti uuesti proovida," märkis Aas.

Euroopa rohelise pealinna tiitlit annab välja Euroopa Komisjon.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...