Tallinn toetab 5000 euroga Raimo Pullati uurimustööd

Tallinna linnavõim plaanib toetada 5000 euroga Raimo Pullati uurimustööd.

Pilt: Scanpix

Tallinn toetab 5000 euroga Raimo Pullati uurimustööd

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Tallinna linnavõim plaanib toetada 5000 euroga Raimo Pullati uurimustööd.

20. jaanuaril pöördus ajaloolane ja emeriitprofessor Raimo Pullat Tallinna linnavalitsuse poole palvega toetada tema uurimustöö "Oma alma materit otsimas. Enne Teist maailmasõda Euroopa tehnikakõrgkoolides sirgunud Eesti insenerid ja arhitektid" väljaandmise kulusid.

Monograafia annab põhjaliku ülevaate Tallinna ja Eesti tehnikaharitlaskonna kujunemisest, struktuurist ja saavutustest. Tallinnas sündinud või pärast õpinguid Tallinnas töötanud inseneride ja arhitektide tegevust käsitlev uurimus tugineb suurel arhiivitööl Eesti ja Euroopa erinevates arhiivides. Põhjalik ülevaateteos käsitleb perioodi 19. sajandi keskpaigast kuni 1940. aastani. Teoses leiavad käsitlemist ligi pooltuhat inseneri ja arhitekti, kes õppisid Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal, Tšehhis, Austrias ja mujalt. Mitmed neist töötasid ülikoolides õppejõududena, olid tegevad poliitikas või mängisid olulist rolli Eesti kultuurielus. Rikkalike biograafiliste andmete ja illustratsioonidega varustatud uurimus avab palju uusi tahke Eesti ja Tallinna ajaloos.

Uurimistöö väljaandmisega seotud kulud 25 000 eurot sisaldavad arhiiviuuringuid, käsikirja koostamist, kujundus- ja trükikulusid, tõlketöid ja toimetamist. Tallinna linna toetusest kaetakse käsikirja redigeerimise ja trükikulud. Raamatu väljaandmist on otsustanud toetada Eesti Kultuurkapital, Tallinna Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikooli vilistlaskogu.

Laadimine...Laadimine...