Tallinn toetab Eesti Suusaliitu 20 000 euroga

Rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetamise eesmärk on lisaks regiooni maine ja tuntuse kujundamisele tekitada ka riigile täiendava maksutulu laekumist ning elavdada kohalikku majandust.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Tallinn toetab Eesti Suusaliitu 20 000 euroga

Toimetaja: Sandra Lepik

Rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetamise eesmärk on lisaks regiooni maine ja tuntuse kujundamisele tekitada ka riigile täiendava maksutulu laekumist ning elavdada kohalikku majandust.

Tallinna linnavõim eradab 20 000 eurot toetust Eesti Suusaliidule meeste kahevõistluse maailmakarikaetapi ja naiste kontinentaalkarikaetapi korralduskulude osaliseks katmiseks, vahendas BNS. 

Eesti Suusaliit esitas mullu 6. novembril Tallinna projekti- ja tegevustoetuste infosüsteemi kaudu ettevõtlusametile projektitoetuse taotluse, milles palub toetada 7.-9. veebruarini Otepääl toimuva meeste kahevõistluse maailmakarikaetapi ja naiste kontinentaalkarikaetapi korraldamist.

Rahvusvahelise Suusaföderatsiooni (FIS) meeste kahevõistluse maailmakarikasarja (MK) etapp ning naiste kontinentaalkarikasarja etapp toimuvad paralleelsete sündmustena Otepääl, Tehvandi Spordikeskuses. Esmakordselt toimus kahevõistluse MK-etapp Otepääl eelmisel aastal, mil Eestis sai näha võistlemas meeste kahevõistluse ja kontinentaalkarika etapi raames ka naiste kahevõistluse maailma paremikku. 2019. aasta kahevõistluse MK-etapp Otepääl oli teleauditooriumilt üks kõige vaadatumaid maailmakarikaetapi võistlusi 2019/2020 hooajal, kui seda jälgis üle Euroopa 16 miljonit televaatajat. Tallinna linn toetas 2019. aastal nii kahevõistluse kui samal aastal toimunud murdmaasuusatamise MK-etappi kokku 40 000 euroga. Murdmaasuusatamise MK-etappi tänavu Otepääl enam ei toimu.

2020. aasta MK-etapi korraldavad Eesti Suusaliit koostöös Rahvusvahelise Suusaföderatsiooni, teleülekannete vahendaja Infronti ja meediaettevõttega Postimees Grupp. Võistlustest võtab osa ligikaudu 100 sportlast ja 100 hooldemeeskonna liiget, pealtvaatajaid oodatakse 4000 ringis. Tehvandi MK-etapid kantakse üle rahvusvahelises meediapildis ligemale 20 miljonile televaatajale, oma tulekust on teada andnud juba nii Norra, Saksamaa kui ka Soome meediaväljaanded.

Rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetamise eesmärk on lisaks regiooni maine ja tuntuse kujundamisele tekitada ka riigile täiendava maksutulu laekumist ning elavdada kohalikku majandust. Antud projekti mõju erinevate Eesti piirkondade tuntuse kasvatamisele on positiivne, sest planeeritavate turundustegevuste kaasabil tutvustatakse välisturgudel nii Otepääd, Tallinna kui laiemalt Eestit omanäolise, atraktiivse, kultuurielamuste ning ajalooliste vaatamisväärsuste poolest rikkaliku puhkuse veetmise paigana. Võistlus toimub turismi madalhooajal, aidates seeläbi kaasa turismi edendamisele ja tööhõivele. Spordiürituse toimumise tulemusena kasvab oluliselt Eesti toodete ja teenuste üldine tuntus ja maine välisturgudel. Muuhulgas on Eesti Suusaliit aastaks 2022 taotlemas FIS-lt ka murdmaasuusatamise sprindi maailmakarikaetapi korraldamist Tallinna Lauluväljakul.

Kahevõistluse maailmakarikaetapi ja naiste kontinentaalkarikaetapi kogueelarve on hinnanguliselt 450 000 eurot, millest toetusega soovitakse katta kulud turundusele, tehnilisele korraldusele ning turvateenuse osutamisele. Täiendavad tulud loodetakse saada tiimide osalustasudest, piletitulust ja teistelt toetajatelt.

Laadimine...Laadimine...