Tallinn tõstab tänavate sulgemise maksu

Eelarvestrateegia kohaselt tuleks linnas kehtestatud kohalike maksude määrad iga aasta üle vaadata ning hinnata nende muutmise vajalikkust ja võimalikkust.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Tallinn tõstab tänavate sulgemise maksu

Toimetaja: Sandra Lepik

Eelarvestrateegia kohaselt tuleks linnas kehtestatud kohalike maksude määrad iga aasta üle vaadata ning hinnata nende muutmise vajalikkust ja võimalikkust.

Tallinna linnavalitsusel on kavas tänasel istungil tõsta tänavate sulgemise maksu, vahendas BNS. 

Tallinna eelarvestrateegia kohaselt moodustab teede ja tänavate sulgemise maks kohaliku maksuna vaid 0,2 protsenti eelarve tuludest. 

Tarbijahinnaindeksi tõus on nii 2017. kui ka 2018. aastal olnud eelmise aastaga võrreldes 3,4 protsenti ehk kahe aastaga on tarbijahinnaindeks tõusnud 11,4 protsenti. Sellest tõukuvalt tõstabki linnavõim nüüd tänavate sulgeise eest maksumäärasid viie protsendi võrra.

"Kui seda võrrelda ühelt poolt tarbijahinnaindeksi tõusuga ja teiselt poolt liiklustiheduse suurenemisega, võib järeldada, et maksumäärade tõusu eesmärk on korrastada Tallinna liikluskorraldust, mitte niivõrd suurendada Tallinna linna maksutulu. Muu hulgas tuleb silmas pidada liiklustiheduse suurenemist Tallinnas," seisab korralduse seletuskirjas. 

Sõidutee täieliku sulgemise eest tuleb esimese teegrupi puhul tasuda 105 eurot tunnis, teise teegrupi puhul 52,50 eurot tunnis, kolmanda teegrupi ja teegruppide loetelus nimetamata tänava puhul 10,50 eurot tunnis ning neljandasse teegruppi kuuluva nimeta tee puhul 5,25 eurot tunnis.

Jalgtee täieliku sulgemise eest tuleb tasuda esimese teegrupi puhul 10,50 eurot tunnis, teise teegrupi puhul 5,25 eurot tunnis, kolmanda teegrupi ja teegruppide loetelus nimetamata tänava jalgtee puhul 1,05 eurot tunnis ning neljandasse teegruppi kuuluva nimeta tänava jalgtee puhul 0,53 eurot tunnis.

Maksumäär parkla ja väljaku sulgemisel on 2,1 eurot iga suletud 20 täisruutmeetri eest tunnis. Kui tee suletakse soodusajal, rakendatakse maksusummale koefitsienti 0,5.

Laadimine...Laadimine...