Tallinna kesklinna kerkib pilvelõhkuja

"Tallinna Manhattan saab täiendust. Planeeritud ala jääb Maakri kõrghoonete piirkonna 4. kvartalisse, kus hoonete kõrgus merepinnast tohib olla kuni 130 meetrit," ütles Tallinna linnavolikogu liige Enno Tamm Estonian Business Schooli (EBS) kõrghoone detailplaneeringut volikogule tutvustades.

Tallinn Keskkond

Tallinna kesklinna kerkib pilvelõhkuja

Erki Varma

"Tallinna Manhattan saab täiendust. Planeeritud ala jääb Maakri kõrghoonete piirkonna 4. kvartalisse, kus hoonete kõrgus merepinnast tohib olla kuni 130 meetrit," ütles Tallinna linnavolikogu liige Enno Tamm Estonian Business Schooli (EBS) kõrghoone detailplaneeringut volikogule tutvustades.

Tallinna linnavolikogu kehtestas neljapäeval A. Lauteri tänav 3 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu. 1,19 hektari suuruse maa-ala kohta koostatud planeeringu kohaselt on võimalik kinnistul asuv EBSi õppehoone rekonstrueerida ning ehitada kuni 30-korruseline juurdeehitus, kuhu tuleksid õppe-, äri- ja eluruumid. 

EBSi kantsler ja SA Estonian Business Schooli juhatuse liige Mart Habakuk ütles, et volikogu eilne positiivne otsus käivitas tavapärase arendusprotsessi.

"Järgmisel nädalal alustame projekteerimislepingute läbirääkimisi. Usume, et 2021 teises pooles saame esitada ehitusloa taotluse ning 2022 ehitama hakata. Ehituse eeldatav kestvus selgub ehitushanke lõpuks," sõnas ta.

Habakuk ütles, et EBSi olemasolev õppehoone saab täielikult renoveeritud enne uue hoone ehituse algust ning jääb toimima koolihoonena ka pärast uue hoone valmimist. "Õppetöö jätkub ehituse ajal tavapärases mahus ja kvaliteedis. Ajutiselt halvenevad autode parkimistingimused, aga võtame seda kui võimalust harjuda alternatiivsete transpordivahendite kasutamisega Tallinna südalinnas,” lausus ta.

Estonian Business Schooli juurdeehituse arhitektuurikonkursi võitis Arkkitehtitoimisto ALA OY töö. Kõrghoone ehitatakse Tallinna Lauteri ja Maakri tänava kõrghoonete piirkonda.

ALA arhitektide võidutöö näeb ette olemasoleva 6000-ruutmeetrise Lauteri tänava õppehoone 4500 ruutmeetri suurust juurdeehitust, mis ulatub kuni Lennuki tänavani. EBSi teatel tulevad uude õppehoonesse auditooriumid, rühmatööruumid, erinevate ürituste korraldamiseks sobivad alad ja vaikse töö alad.

Elegantse torni võimsad ja kindlad kivipinnad, mis moodustavad horisontaaljooni, muutuvad ülespoole vaadates järk-järgult rõdude kasvavateks klaasipindadeks, samal ajal kui torni piirjooned hajuvad taeva avarustesse. Linnas tekib uus abstraktne maamärk, mis ühendab endas vanalinna püsivuse ja kesklinna äripiirkondade kaasaegse dünaamika, kirjutab ALA arhitektid töö tutvustuses.

Korterite sihtgrupp on edukad ettevõtjad

Lauteri 3 kinnistu peahooneks saab 30-korruseline kõrghoone, kuhu laieneb ettevõtluskiirendi ja teadusmahukatele iduettevõtetele suunatud 4000-ruutmeetrine büroohotell. Selle kohale rajatakse peamiselt EBS-i õppuritele suunatud 5000-ruutmeetrine majutusblokk.

EBS on väljendanud lootust, et kuna korterite peamine sihtgrupp on edukad ettevõtjad, siis hakkavad tulevased elanikud kaasa lööma kooli kogukonnas õppurite, mentorite, külalisõppejõudude, tulevaste tööandjate ja ingelinvestoritena.

Hoone ülemistele korrustele (kokku 15 000 ruutmeetrit) tulevad korterid, mille müügituluga kaetakse suurem osa EBS-i õppe- ja ettevõtluskeskkonna laienduseks vajalikest investeeringutest.

Vastavalt linnavolikogu otsusele on ette nähtud A. Lauteri 3 krundil olev 4-korruseline koolihoone rekonstrueerida. Krundil olevale koolihoonele on kavandatud kuni 30 maapealse ja 3 maa-aluse korrusega õppe-, äri- ja eluruumidega juurdeehitis või täiendav hoone, et parandada ülikooli õppe-, teadustöö ja olmetingimusi ning suurendada ülikooli võimalusi rahvusvahelises konkurentsis püsimiseks. Kavandatud hoone on planeeritud erineva korruselisusega hooneosadest koosnevana. Liigendus mahendab olemasolevate hoonete ja kavandatud hoone vahelist kontrasti.

Hoone valmis viie aastaga

Uushoonestus on planeeritud Lennuki tänava poole krundil asuva parkla asemele. Lennuki tänava poolne hoonestusala piir on määratud Lennuki tn 14 ja Lennuki tn 16 hoonete järgi, mis loob korrastatud tänavaruumi ja parandab avaliku ruumi kvaliteeti.

Kuke tänava poolne hoonestusala piir on määratud olemasoleva koolihoone järgi. Kuni 30-korruselise hooneosa hoonestusala on kavandatud Tornimäe tänava pikenduse sihile, tähistades nii perspektiivset ja olulist kergliiklejate kulgemise suunda.

K-Projekt AS-i koostatud detailplaneeringus on määratud olulisemad arhitektuurinõuded piirkonda sobiva hoone kavandamiseks.

EBS on lubanud projekteerimistöödega alustatakse kohe peale seda, kui on kehtestatud Lauteri 3 detailplaneering. Hoone loodetakse valmis saada aastaks 2025.

Estonian Business School (EBS) on Eesti eraülikool, mis tegutseb Tallinnas ja Helsinkis. Ülikoolis õpib bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe tasemel kokku 1400 üliõpilast, sealhulgas üle 300 Soome kodaniku. EBS-i gruppi kuulub ka 120 õpilasega gümnaasium.

Laadimine...Laadimine...