Tallinna linnavalitsuse delegatsioon läheb Peterburgi visiidile

"Olukorras, kus riikide tasemel on suhtlus keerukas, on oluline säilitada sisukas linnadevaheline suhtlus," kinnitas Tallinna linnapea Taavi Aas.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Tallinna linnavalitsuse delegatsioon läheb Peterburgi visiidile (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

"Olukorras, kus riikide tasemel on suhtlus keerukas, on oluline säilitada sisukas linnadevaheline suhtlus," kinnitas Tallinna linnapea Taavi Aas.

Tallinna linnavalitsuse delegatsioon läheb täna visiidile Peterburgi, mille käigus linnapea Taavi Aas avab linnadevahelise üritustesarja "Tallinna kohtumised Peterburis" ja kohtub Peterburi kuberneri kohusetäitja Aleksandr Begloviga.  

Neli päeva kestvad "Tallinna kohtumised Peterburis" hõlmavad kõrgetasemelisi kultuurisündmusi ning linnajuhtide ja valdkondlike ekspertide kohtumisi.

"Tallinn hindab kõrgelt suhteid Peterburiga, mis on nüüdseks kestnud juba sajandeid," ütles linnapea Aas. "Olukorras, kus riikide tasemel on suhtlus keerukas, on oluline säilitada sisukas linnadevaheline suhtlus."

"Peterburg on Venemaa jaoks aken Euroopasse. Tallinn on Peterburi jaoks aken Euroopa Liitu. Tegemist on Peterburile kõige lähema Euroopa Liidu pealinnaga," ütles Aas.

Tallinna kohtumised Peterburis avatakse pidulikult galakontserdiga, Ermitaaži teatris esineb Hortus Musicus Andres Mustoneni juhatusel, võõrustajate poolt osaleb vanamuusikaansambel Vladimir Šuljakovski juhatusel.

Reedel toimub Peterburis turismiseminar "Aastavahetuse-aegne ja maitsev Tallinn" ("Таллинн: вкусный и новогодний") , mis tutvustab Tallinna gastronoomilist palet ja talviseid üritusi. Tallinna-teemalisel turismiseminaril osaleb ligi 70 Peterburi turismikorraldajat.

 Nevski prospektil V. Majakovski nimelise raamatukogu kunsti- ja muusikakeskuses avatakse fotonäitus " Tallinn enne ja nüüd". Näituse avamisel annavad kammerkontserdi Dia Maria Dali, kus laulab koloratuursopran Maria Veretenina ja klaveril musitseerib Piia Paemurru. 

Kinokeskuses "Великан парк" näidatakse mängufilmi "Mandariinid", sellele eelneb kohtumine filmi lavastaja Elmo Nüganeniga. Kohtumiste programmis on ka estraadikontsert "Кружатся диски" ning mitu kammerkontserti.

Seekordsed kohtumised lõpetab Eesti folklooripäev Venemaa Etnograafiamuuseumis – kavas Eesti käsitöö ja traditsiooniliste tantsumängude meistriklassid ning rahvustoitude degusteerimine rahvakunstiansambli "Värkstuba" ja Peterburi eestlaste eestvõttel.

Delegatsiooni koosseisus on ka Tallinna kõrgkoolide esindajad, et hoida kontakte Peterburi partneritega.

Kahe linna sõpruskohtumised toimuvad igal aastal vaheldumisi Tallinnas ja Peterburis.

"Mul on hea meel, et nende paljude aastate vältel ei ole see traditsioon katkenud," ütles linnapea Taavi Aas. "Kahe linna kohtumiste traditsioonile pandi alus 1998. aastal ja sedakorda toimuvad need juba 19. korda."

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...