Tallinna Raekoja platsil esinevad nädalavahetusel Põhja-Eesti muusikud

Eeloleval nädalavahetusel hõivavad Tallinna Raekoja platsi Põhja-Eesti käsitöömeistrid ja muusikud.

Pilt: tallinn.ee

Tallinna Raekoja platsil esinevad nädalavahetusel Põhja-Eesti muusikud

Eeloleval nädalavahetusel hõivavad Tallinna Raekoja platsi Põhja-Eesti käsitöömeistrid ja muusikud.

Laupäeval ja pühapäeval saab Raekoja platsil tutvuda Põhja-Eesti kultuuriga kohal on Põhja-Eesti käsitöömeistrid ja muusikud, jagatakse infot Põhja-Eesti vaatamisväärsuste ja ürituste kohta, teatas linnavalitsuse pressiteenistus, vahendas BNS.

Esinevad Ivo Linna ja Antti Kammiste, ansambel Kõrsikud, rahvakunstiansambel Leigarid, Tallinna Sadama Puhkpilliorkester ja mitmed rahvakultuuritrupid. Üritus toimub rahvapeo "Ava lava, Tallinn!" raames ning on tasuta.

Rahvapidu "Ava lava, Tallinn!" toimub juba kuuendat korda. Neljal suvisel nädalavahetusel on pealinna tähtsaim väljak avatud Eestimaa eri paigust pärit muusikutele ja käsitöölistele.

Müügilettidel saab imetleda ja osta kaunist käsitööd ning maitsta Eestimaiseid hõrgutisi. Laval astuvad üles rohkem ja vähem tuntud, ent ühtviisi palavalt armastatud tantsu- ja muusikatrupid. Avatud on infotelgid, kus jagatakse teavet ekskursioonide, ürituste, seiklus- ja teemaparkide ning vaatamisväärsuste kohta erinevates maakondades.

"Ava lava, Tallinn!" on maapiirkondade inimestele haruldane võimalus esineda ja oma tegemisi tutvustada ajaloolisel Raekoja platsil. Tallinlastele tuuakse Eestimaa kultuur koju kätte, tuhanded turistid, aga saavad "Ava lava, Tallinn!" kaudu pildi ka mujal Eestimaal toimuvast.

Möödunud nädalavahetusel esitleti Rakeoja platsil Ida-Eesti tegemisi, 5.-6. augustil tutvustatakse Lõuna-Eestit ja 26.-27. augustil Lääne-Eestit.

Üritust toetab Tallinna kultuuriamet.

Laadimine...Laadimine...