Tallinna uudised 13.10.2020

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised".

Tallinna uudised 13.10.2020

Toimetaja: Sandra Lepik

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised".

Linnavalitsus kutsus Mardna haigla nõukogust tagasi

Seoses Lääne-Tallinna keskhaigla juhi värbamiskonkursi läbiviimise ajal avalikustatud delikaatsete andmetega kutsus linnavalitsus tagasi haigla nõukogu liikme Peeter Mardna.

"Seetõttu pidas linnavalitsus Lääne-Tallinna haigla nõukogu ja valikomisjoni liikme Peeter Mardna sellist käitumist ebaeetiliseks, mis ei tekita usaldust ka kandideerijate jaoks. Linna avalike konkursside puhul lähtutakse põhimõttest, et konkursil osalevate kandidaatide nimesid ei avalikustata ning teatavaks tehakse üksnes valituks osutunud. Teeme kõik omalt poolt, et meie avalikel konkurssidel osalejatele oleks tagatud usaldusväärsus ja konfidentsiaalsus," selgitas abilinnapea Betina Beškina. "Ühtlasi palun siiralt vabandust kandideerijate ees, kes on otsustanud osaleda Lääne-Tallinna Keskhaigla juhi konkursil."

Loe teema kohta lisaks siit

Rahvastikuminister tutvustas uut nimeseaduse eelnõu

Kui uus nimeseadus vastu võetakse, pole inimestel enam võimalik panna lastele kunstlikult loodud nimesid. Uus nimeseadus korrastab ka nime muutmise reegleid.

"Uuest nimeseadusest saab väga praktiline seadus, sest see puudutab iga Eestis elavat inimest. Seetõttu oleme seaduse loojatena võtnud sihiks koostada seadus, mis loob lihtsalt mõistetavad reeglid, on meie inimestele abiks ja välistab samas nii mõnedki probleemid, mida praegune seadus võimaldab," selgitas rahvastikuminister Riina Solman.

Loe teema kohta lisaks siit

TTJA pani kokku miinimumnõuded näomaskidele

Koroonaviiruse leviku peatamiseks on abi maski kandmisest, kui seda õigesti teha. Paraku on paljud müügil olevad maskid eksitava infoga või ei oma seda üldse ning ei vasta kvaliteedinõuetele.

"Näiteks ei tohi pakendi märgistusel olla viiteid kaitsemaskile, sest tegu ei ole isikukaitsevahendiga, mis on mõeldud kaitsma kandjat," selgitas TTJA tehnikaosakonna juhataja Ingrid Teinemaa.

Loe teema kohta rohkem siit

Rõdudel suitsetamine kahjustab ka mittesuitsetajate tervist

Lähiriigid on vastu võtnud seaduse, mis reguleerib kortermajade akendel ja rõdudel suitsetamist. Tervise Arengu Instituut soovib, et ka Eesti valitsus kaaluks seaduse kehtestamist, mis kaitseks mittesuitsetajatest majaelanikke.

"Inimesed arvavad ekslikult, et suitsetades teistest eemal, lahtise akna juures, köögi tõmbekapi all või lahtise uksega rõdul, kaitsevad nad oma lähedasi ja kodu tubakasuitsu eest," rääkis Tervise Arengu Instituudi (TAI) direktor Annika Veimer.
 
Loe teema kohta rohkem siit
 
Töötute infotund

Lindakivi kultuurikeskuses toimus infotund "Millest alustada, kui oled kaotanud töö?"

"Me teame, et juba tänaseks on tuhandeid inimesi, kes on koroona tõttu oma töö kaotanud ning need ei ole ainult need inimesed, kes töötasid turismisektoris," tõdes abilinnapea Vladimir Svet. 

Loe teema kohta juurde siit

Laadimine...Laadimine...