Tallinna uudised 14.09.2020

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Tallinna uudised 14.09.2020

Toimetaja: Sandra Lepik

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Tallinna koolid töötavad hajutatult

Tallinna koolid peavad tänasest lähtuma hajutatuse põhimõttest. Kahes koolis on õpilastel olnud viirusetesti tulemus positiivne. 

"Osaline distantsõpe on alates 8. klassidest, kuid koolidel on võimalus pakkuda seda ka varasematest klassidest, kui see on vajalik ja pidades silmas kooli eripära. Ent osalist distantsõpet ei rakendata 1.-4. klasside õpilastele, kus soovime võimalikult kaua tagada õpilastele vahetu kontaktõppe," rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Loe teema kohta rohkem siit

Lastehaiglas kehtib külastuskeeld

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ja patsientide ning töötajate kaitseks pole Tallinna Lastehaiglas haigete külastamine lubatud. Lapse juures on vaid temaga haiglaravil viibiv vanem.

Pakke saab patsientidele tuua haigla infolauda kell 12-19. Kõik haigla sissepääsud peale erakorralise vastuvõtu ukse suletakse kell 16 tööpäevadel ning nädalavahetusteks. 

Loe teema kohta lisaks siit

Ülemiste Tervisemaja avas uksed

Baltikumi suurimas ärilinnakus Ülemiste Citys avas uksed Ülemiste Tervisemaja, kuhu on oodatud igas eas tallinlased ja selle lähiümbruse elanikud. Tervisemajas töötavad riiklik ja erameditsiin käsikäes.

"Uute tervisekeskuste rajamine tugevdab perearstide meeskondi ja pakub inimestele laiemat ringi teenuseid, samuti paranevad nii perearstide ja -õdede töötingimused kui ka võimalused koostööks teiste spetsialistidega," lausus sotsiaalminister Tanel Kiik. 

Loe teema kohta rohkem siit

Milline on tänane ametnik?

Riigi ja omavalitsuse ametiasutustes töötas eelmisel aastal 27 628 avalikku teenistujat, moodustades kogu Eesti tööhõivest 4,2 protsenti. Milline on siis meie keskmine ametnik? 

"Kui me jätkame riigireformi tegevustega, siis on reaalne kuskil protsent aastas, see on siis 300 töökohta vähendada," rääkis riigihalduse minister Jaak Aab esmaspäeval avaliku teenistuse 2019. aasta aruande tutvustusel. "Nii et kui me võtame siin kolme aasta perspektiivi, siis 900-1000 töökohta tõenäoliselt on võimalik sellest 30 000-st kärpida."

Loe teema kohta rohkem siit.

Lammutustoetuse saajate ringi laiendati

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium laiendas vanade hoonete lammutustoetuse saajate ringi. Nüüd võivad seda taotleda lisaks omavalitsustele ka firmad ja eraisikud.

"Loodetavasti saab lammutatud nii mõnigi aastateks lagunema jäetud hoone, mis on ajaga ohtlikuks muutunud ning mida pole enam otstarbekas renoveerida," rääkis majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Loe teema kohta lisaks siit

Laadimine...Laadimine...