Tallinna uudised 14.10.2020

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised".

Tallinna uudised 14.10.2020

Toimetaja: Sandra Lepik

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised".

Tallinn teeb kaasava eelarve

Tallinna linnavalitsus algatas esmakordselt kaasava eelarve projekti, millega soovitakse iga linnaosa elanikke kaasata linnakeskkonna arendamisele.

"Iga linnaosa elanikud saavad valida, millist projekti nad soovivad toetada," rääkis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. 

Loe teema kohta lisaks siit

Tõnismäe riigigümnaasium tuleb esinduslik

Selgusid Tõnismäe riigigümnaasiumi arhitektuurivõistluse tulemused. Võidutööks osutus Arhitekt11/Lunden Architecture ideekavandiga "Stack".

"Plaanid on meil muidugi väga tihedad. Kõik kolm hetkel projekteeritavat Tallinna koolimaja tahame avada siin juba paari-kolme aasta pärast," kinnitas haridus- ja teadusminister Mailis Reps Tallinna Tõnismäe riigigümnaasiumi õppehoone rahvusvahelise arhitektuurivõistluse võitja autasustamisel.

Loe teema kohta rohkem siit

Lähenev koolivaheaeg veeda Eestis

Peagi algav koolivaheaeg võib koroonasse nakatunute arvu tõsta. Seda eriti juhul, kui pere on otsustanud veeta puhkusenädal välismaal.

"Minu sügav soovitus on veeta sel aastal koolivaheaeg kodumaal, seda enam, et ilmad on praegu väga ilusad," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik ning kinnitas, et koolivaheaeg võib osutuda murdepunktiks, kust tuleb edasi minna teed, mida mööda me minna ei taha.

Loe teema kohta juurde siit

Pirita peatas hoone rajamise

Ehitusjärelevalve pani seisma Pirital Merivälja tee 33 krundil vaevu alata jõudnud ehitustööd, sest linnaametnike hinnangul läheb arendaja tegevus vastuollu kehtiva detailplaneeringu ja ettevõttele väljastatud ehitusloaga.

"Sügisperioodil siin külalisi nii palju ei ole kui suveperioodil, aga peame arvestama ka tuleviku perspektiiviga, kui lähme rannaala detailplaneeringuga edasi ja teeme rannametsa inimestele atraktiivsemaks," rääkis Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat. 

Loe teema kohta lisaks siit

Korteriühistukomisjon lahendab tülisid

Tänavu kevadel alustas tööd Tallinna linna korteriühistukomisjon, mille põhiülesanne on aidata tüliküsimusi lahendada ilma kohtusse minemata.

"Me oleme loonud komisjoni, kuhu saavad pöörduda korteriühistu juhatused või ühistu lihtliikmed, et suhete saispuntraid arutada ja leida segadustes õiget teed, mis on tekkinud näiteks suhtes linnavalitsuse asutustega," rääkis abilinnapea Eha Võrk.

Loe teema kohta lisaks siit

Laadimine...Laadimine...