Tallinna uudised 15.09.2020

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Tallinna uudised 15.09.2020

Toimetaja: Sandra Lepik

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Koroonaviiruse uuring Tallinnas

Tartu Ülikooli teadlased uurivad koroonaviiruse levikut Tallinnas ja Harjumaal, et teada, kas ja mil moel on viirus nakkuskolletest edasi kandunud.

"Uusi koldeid on tekitanud reisidelt saabujad, mistõttu on oluline uurida laiemalt, kas viirus võib olla Tallinnas ja Harjumaal ka varjatult levimas," rääkis Tartu Ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda.

Loe uuringute kohta rohkem siit

Valmisolek kriisiks

Päästeamet on alustanud taas inimestele meelde tuletamist, et hädaolukorraks tuleb omada kodust toidu-, vee- ja ravimivaru, sest inimesed selleks valmis ikka veel ei ole.

"Möödunud aasta lõpus tehtud uuringust selgus, et vaid 15% Eesti elanikest on hädaolukordadeks piisavalt valmis ja vaid kolmandik peab võimalikuks, et tema kodukohas võiks üldse hädaolukord tekkida," räägib Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Loe teema kohta lisa siit

Meretakso 104 reisi

Meretakso Gundel tegi liinil Lennusadam-Pirita suve jooksul kokku 104 reisi ning sellega sõitis 811 reisijat.

"Juba teist hooaega kuulub Pirita suve juurde meretakso. Mul on hea meel, et üsna palju inimesi on leidnud üles võimaluse sõita laupäeval ja pühapäeval Piritalt kesklinna või tagasi mööda merd. Samuti tegi meretakso lahetuure, et heita pilk pealinnale mere poolt," sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. 

Loe sõitude kohta rohkem siit

Viiruseoht segab sündmusi

Tallinn jätab massiüritusi järjest ära. Valgus kõnnib 2020 üritus on tühistatud ning eile otsustati, et ära jäetakse ka pühapäeval toimuva pidanud autovaba päev.

"Valgusfestival on igal aastal oodatud ja populaarne sündmus, möödunud aastal osales festivalil ligikaudu 20 000 pealtvaatajat. Paraku ei suuda me sellise rahvahulga puhul tagada inimeste ohutut hajutamist valgusrännaku läbimisel või ühistranspordiga Kadriorgu või hiljem sealt koju sõites," ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Loe teema kohta rohkem siit

Laadimine...Laadimine...