Tänavune Heakorrakuu panustab keskkonnateadlikkuse suurendamisele

Järgmisel nädalal algab järjekordne, 27. heakorrakuu, mille kavas on koristused, talgud ja ohtlike jäätmete kogumisringid. 

Pilt: Albert Truuväärt

Tänavune Heakorrakuu panustab keskkonnateadlikkuse suurendamisele

Järgmisel nädalal algab järjekordne, 27. heakorrakuu, mille kavas on koristused, talgud ja ohtlike jäätmete kogumisringid. 

Sel aastal on rohkem tähelepanu suunatud elanike keskkonnateadlikkuse suurendamisele. Kevadine heakorrakuu lõpeb Tallinna päevaks eesmärgiga lüüa linn läikima ning korrastada oma koduümbrus.

 

Heakorrakuul koristatakse kommunaalameti eestvedamisel linna tänavad talvisest prahist. Ilmaolude paranemisel algas tänavapesu.

 

Abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul alustavad juba praegu linnaosavalitused aktiivselt heakorratöödega. Heakorrakuu kavas on palju tegevusi, kuhu on kaasatud linnaelanikud. "Lisaks ilmselgele hüvele, milleks on puhas ümbruskond, ühendavad ja tugevdavad sellised koostegemise üritused kogukondi," sõnas abilinnapea. Züleyxa Izmailova pöördub linlaste poole üleskutsega: "Võtke kaasa lapsed, sõbrad ja naabrid ja koristame üheskoos oma kodulinna ära!"

 

20. aprillil kl 10.00 toimub Maaema päeva tähistamine pidulikult puude istutamisega Tallinna loomaaeda. Lasteaialapsed istutavad alushariduse 100 raames 100 puud loomaaia territooriumile. 27. aprillil algusega kl 14 toimuvad Heakorrakuu avatalgud koostöös Kristiine LOV-iga Tondimõisa pargis (endine Dunteni park, Nõmme tee 107), Kristiine linnaosas. Talgutel osalevad Linnavalitsuse liikmed ja linnaasutuste töötajad. Samuti on oodatud kõik vabatahtlikud. Kogunemine on pargi keskel kell 14.

 

30. aprillil algusega kl 16 toimuvad Kristiine kevadtalgud Sõjakooli pargis. Kogunemine Marsi tn 8, Tere Tennisekeskuse kõrval. 4. mail algusega kl 16  toimuvad heakorratalgud Skoone bastionil.

 

5. mail algusega kl 10.30 toimuvad Heakorrakuu rannatalgud „Puhas rand“ ja Euroopa Komisjoni Kesk-Läänemere programmi projekti BLASTIC teavitusüritus Stroomi rannas, mis pühendatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Talgud korraldab Põhja-Tallinna LOV koostöös Tallinna Keskkonnaametiga. Talgud tehakse koostöös Helsingi, Turu ja Peterburi linnaga. Rannatalgutel korrastatakse Stroomi rannaäärsed alad, pärast seda talgulised moodustavad rannaalal tähis „EV100“. Kavas on ka tegevused, mille raames teavitatakse välisprojekti BLASTIC tegevustest ja antakse teave plastikprügi ohust Läänemere keskkonnale. Põhja-Tallinna Valitsus tänab loosiga osavõtjaid ning võimalik on nautida meeleolukat muusikat ansambli Apelsin esitluses. Päeva juhivad Reigo Ahven ja Natasha Bychkova.

 

12. mail algusega kl 10 Nõmme Linnaosa Valitsuse ankrutalgud „Pääsküla raba talgud“. Kogunemine Kraavi tn 75 kõrval asuvas parklas.

 

28.-29. aprillil ja 5.-6. mail toimuvad ohtlike jäätmete kogumisringid linnaosades.

 

23.04-13.05 Jäätmeteemaline projekt õppeasutustele „Teame, näeme ja teeme!“ Projekti kaasatakse Tallinnast viis lasteaeda. Aprilli lõpus toimub lasteaedades jäätmete teemaline tund, kus Prügihunt räägib prügi sattumisest merre. Mai alguses toimub õpperetk mõne veekogu äärde ja toimuvad koristustalgud. Talgute asukoht valitakse koostöös linnaosavalitsusega ja soovitavalt kooli ümbruses.

 

10. mail toimuvad Aegna Loodusmaja ümbruse korrastustalgud. 12. mail toimub Heakorrakuu lõpetamine kesklinnas Politseiaias, kus tunnustatakse paremad.

 

Heakorrakuul antakse välja uue kujundusega traditsiooniline „Heakorra ABC”, mis koondab infot linna mängu- ja koerteväljakute ning kalmistute kasutamise reeglite kohta; mitmesugust kinnistuomanikule vajalikku infot; samuti ülevaate jäätmete sortimise, neist vabanemise ning linnas elavate ja linna sattuvate lindude-loomade kohta; teavet, kuhu pöörduda linna heakorda puudutavates küsimustes. „Heakorra ABC-d“ on kõigile tasuta kättesaadavad linnaosavalitsustes, Tallinna Keskkonnaametis ning Tallinna Linnavalitsuse infosaalis alates järgmisest nädalast.

 

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 1991. aastal. Heakorrakuu tunnuslause on „Lööme linna läikima!“.

 

Täpsemat teavet heakorrakuu tegevuste kohta leiab veebiaadressilt www.tallinn.ee/heakorrakuu ja vene keeles: http://www.tallinn.ee/rus/heakorrakuu/    

 

Laadimine...Laadimine...