Tänavune heakorrakuu panustab keskkonnateadlikkuse suurendamisele

Järgmisel nädalal algab järjekordne 27. heakorrakuu ning sel aastal on rohkem tähelepanu suunatud elanike keskkonnateadlikkuse suurendamisele.

Pilt: Scanpix/Pilt on illustratiivne

Tänavune heakorrakuu panustab keskkonnateadlikkuse suurendamisele

Järgmisel nädalal algab järjekordne 27. heakorrakuu ning sel aastal on rohkem tähelepanu suunatud elanike keskkonnateadlikkuse suurendamisele.

Heakorrakuu kavas on koristused, talgud ja ohtlike jäätmete kogumisringid. Kevadine heakorrakuu lõpeb Tallinna päevaks eesmärgiga lüüa linn läikima ning korrastada oma koduümbrus. Heakorrakuul koristatakse kommunaalameti eestvedamisel linna tänavad talvisest prahist. Ilmaolude paranemisel algas tänavapesu.

Abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul alustavad juba praegu linnaosavalitused aktiivselt heakorratöödega. Heakorrakuu kavas on palju tegevusi, kuhu on kaasatud linnaelanikud. "Lisaks ilmselgele hüvele, milleks on puhas ümbruskond, ühendavad ja tugevdavad sellised koostegemise üritused kogukondi," sõnas abilinnapea. "Võtke kaasa lapsed, sõbrad ja naabrid ja koristame üheskoos oma kodulinna ära!"

20. aprillil kell 10 toimub Maaema päeva tähistamine pidulikult puude istutamisega Tallinna loomaaeda. Lasteaialapsed istutavad alushariduse 100 raames 100 puud loomaaia territooriumile.

27. aprillil algusega kell 14 toimuvad Heakorrakuu avatalgud koostöös Kristiine linnaosa valitsusega Tondimõisa pargis, Kristiine linnaosas. Talgutel osalevad Linnavalitsuse liikmed ja linnaasutuste töötajad. Samuti on oodatud kõik vabatahtlikud. Kogunemine on pargi keskel kell 14.

30. aprillil algusega kell 16 toimuvad Kristiine kevadtalgud Sõjakooli pargis. Kogunemine Marsi tänav 8, Tere Tennisekeskuse kõrval. 4. mail algusega kell 16 toimuvad heakorratalgud Skoone bastionil.

5. mail algusega kell 10.30 toimuvad Heakorrakuu rannatalgud "Puhas rand" ja Euroopa Komisjoni Kesk-Läänemere programmi projekti BLASTIC teavitusüritus Stroomi rannas, mis pühendatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Talgud korraldab Põhja-Tallinna linnaosa valitsusega koostöös Tallinna Keskkonnaametiga. Talgud tehakse koostöös Helsingi, Turu ja Peterburi linnaga. Rannatalgutel korrastatakse Stroomi rannaäärsed alad, pärast seda talgulised moodustavad rannaalal tähis "EV100". Kavas on ka tegevused, mille raames teavitatakse välisprojekti BLASTIC tegevustest ja antakse teave plastikprügi ohust Läänemere keskkonnale. Põhja-Tallinna Valitsus tänab loosiga osavõtjaid ning võimalik on nautida meeleolukat muusikat ansambli Apelsin esitluses. Päeva juhivad Reigo Ahven ja Natasha Bychkova.

12. mail algusega kell 10 Nõmme linnaosa valitsuse ankrutalgud "Pääsküla raba talgud". Kogunemine Kraavi tänav 75 kõrval asuvas parklas.

28.-29. aprillil ja 5.-6. mail toimuvad ohtlike jäätmete kogumisringid linnaosades.

23. aprillist 13. maini toimub jäätmeteemaline projekt õppeasutustele "Teame, näeme ja teeme!" Projekti kaasatakse Tallinnast viis lasteaeda. Aprilli lõpus toimub lasteaedades jäätmete teemaline tund, kus Prügihunt räägib prügi sattumisest merre. Mai alguses toimub õpperetk mõne veekogu äärde ja toimuvad koristustalgud. Talgute asukoht valitakse koostöös linnaosavalitsusega ja soovitavalt kooli ümbruses.

10. mail toimuvad Aegna Loodusmaja ümbruse korrastustalgud. 12. mail toimub Heakorrakuu lõpetamine kesklinnas Politseiaias, kus tunnustatakse paremad.

Heakorrakuul antakse välja uue kujundusega traditsiooniline "Heakorra ABC", mis koondab infot linna mängu- ja koerteväljakute ning kalmistute kasutamise reeglite kohta; mitmesugust kinnistuomanikule vajalikku infot; samuti ülevaate jäätmete sortimise, neist vabanemise ning linnas elavate ja linna sattuvate lindude-loomade kohta; teavet, kuhu pöörduda linna heakorda puudutavates küsimustes. „Heakorra ABC-d“ on kõigile tasuta kättesaadavad linnaosavalitsustes, Tallinna Keskkonnaametis ning Tallinna Linnavalitsuse infosaalis alates järgmisest nädalast.

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 1991. aastal. Heakorrakuu tunnuslause on "Lööme linna läikima!".

Laadimine...Laadimine...