Trumpi administratsioon ostis Tallinna kesklinnas maja

Ameerika Ühendriigid ostavad mitmekordsete joogitopside kasutuselevõtu eest võitlevalt mittetulundusühingult Tallinna kesklinnas Prantsuse suursaatkonna naabruses asuva esindusliku kinnistu aadressil Toom-Kuninga 20a.

Pilt: Scanpix

Trumpi administratsioon ostis Tallinna kesklinnas maja (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Ameerika Ühendriigid ostavad mitmekordsete joogitopside kasutuselevõtu eest võitlevalt mittetulundusühingult Tallinna kesklinnas Prantsuse suursaatkonna naabruses asuva esindusliku kinnistu aadressil Toom-Kuninga 20a.

"Donald Trumpi administratsioon panustas suure summa Eesti vabastamiseks ühekorra-joogitopsidest," teatas mittetulundusühingu Topsiring juht Aivo Kangus. Ameerika Ühendriikide kasuks pandud kolme miljoni euro suurune hüpoteek näitab tehingu ühte vaheetappi, kuid müügisumma on suurem, vahendas BNS Postimeest.

"Kinnistu peab Ameerika Ühendriikidele üle minema hiljemalt järgmise aasta suveks, tehingu summa on hüpoteegist suurem, kuid konfidentsiaalsusnõude tõttu saan selle avaldada alles Topsiringi järgmise aasta majandustegevuse aruandes," ütles Kangus.

Kinnistu müügileping sõlmiti Topsiringi ja Ameerika Ühendriikide Riigidepartemangu vahel tänavu veebruaris, mille järel seati kinnistule ka hüpoteek ostja kasuks.

Praegu käivad elamuna kinnistusraamatusse kantud majas remonditööd, piirdeaeda ehitatakse varasemaga võrreldes kõrgemaks ning värava kõrvale valvurimajakese juurde rajatakse erilised turvasüsteemid. Hoovi on kerkinud kolme väravaga garaaž. Restori tehtavate tööde maksumust võib hinnanguliselt väljendada seitsmekohalise arvuga.

Ameerika Ühendriikide saatkond, kes hakkab kinnistut kasutama, pole seni taotlenud hoone sihtotstarbe muutmist. Tõenäoliselt on tegemist Ameerika Ühendriikide esimese kinnisvaraostuga Eestis. Seni kasutab suursaatkond Kentmanni tänava büroohoonet ning suursaadiku residents asub Maarjamäel.

Topsiring, mille peamine eesmärk on massiüritustel ühekorra-joogitopside asendamine korduvkasutatavatega, ostis aasta tagasi kahe miljoni euro eest Tallinnas Toom-Kooli tänaval kinnistu, mis varem kuulus tuntud jääpurjetajale ja kinnisvaraärimehele Mati Kuulmannile. Spordimehe pärija Rene Kuulmann aga sattus ärikeelu alla ja oli sunnitud oma vara võlgade katteks müüma.

Kangus pantis kinnistu ostmiseks Citadele pangast laenu võttes oma isikliku kinnisvara. "Panin selle tehingu Topsiringi ühingusse, sest pean Eesti vabastamist ühekordsetest plastnõudest oma suureks missiooniks," selgitas Kangus. "Kavatsen tehingu tulu kasutada selleks, et asendada meie suurtel avalikel üritustel, näiteks üldlaulupeol, ühekordsed joogitopsid korduvkasutatavatega – ma arvan, et see eesmärk aitas palju kaasa, et Ameerika Ühendriigid nõustusid nii suurepärase kinnistu soetama just minu kaudu."

Topsiring alustas ühekorratopside asemel korduvkasutatavate ja tagastatavate jooginõude pakkumist festivalidel kaks aastat tagasi. Ühingu käive oli mullu 185 000 eurot ning kasum 41 000 eurot.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...