Turismilinnade võrgustiku asepeasekretär: Tallinn on tõeline turismipärl

Sügisel võetakse Tallinn rahvusvahelise turismilinnade võrgustiku WTCF liikmeks. Tallinnaga tutvunud asepeasekretäril Li Baochunil oli linna kohta öelda vaid kiidusõnu.

Pilt: Raepress

Turismilinnade võrgustiku asepeasekretär: Tallinn on tõeline turismipärl

Toimetaja: Moonika Tuul

Sügisel võetakse Tallinn rahvusvahelise turismilinnade võrgustiku WTCF liikmeks. Tallinnaga tutvunud asepeasekretäril Li Baochunil oli linna kohta öelda vaid kiidusõnu.

Tallinna linnapea Taavi Aas kohtus täna rahvusvahelise turismilinnade võrgustiku WTCF (World Tourism Cities Federation) asepeasekretäri Li Baochuniga.

Kõrge külalise visiidi eesmärgiks oli tervitada Tallinna kui rahvusvahelise turismilinnade võrgustiku peatset liiget ning arutada edasisi koostöö võimalusi.

Tallinn esitas avalduse liitumiseks turismilinnade võrgustikuga tänavu aasta jaanuaris Tallinna linnavolikogu otsuse alusel. Tallinn võetakse ametlikult organisatsiooni liikmeks aastakonverentsil, mis toimub 2.–4. septembrini Helsingis. Konverents toob Helsingisse arvukalt ajakirjanikke ning reisikorraldajaid organisatsiooni 211 liikmeslinnast, millest suur osa asub Hiinas.

"Meil oleks väga hea meel, kui konverentsil osalevad ajakirjanikud ja turismikorraldajad külastaksid ka Tallinna. Leppisime kohtumisel Li Baochuniga kokku alustada ettevalmistusi sellise konverentsijärgse tutvumisreisi korraldamiseks," ütles linnapea Aas.

Tallinna linnapea Taavi Aasa sõnul annab selle turismilinnade võrgustiku liikmelisus hea võimaluse tõsta Tallinn turismi sihtkohana pildile maailma ühel suurimal ning kõige kiiremini kasvaval turismiturul Hiinas ning vahetada kogemusi ja paremaid turismisihtkoha turunduspraktikaid teiste maailma turismilinnadega. "Partnelus selle võrgustikuga annab ka parema tutvumisvõimaluse Hiina RV linnadega", ütles Aas.

Tallinna väisanud WTCF delegatsiooni juhtinud peasekretäri asetäitja Li Baochunil jätkus Tallinna kui turismi sihtkoha kohta vaid kiidusõnu: "Et viibime Tallinnas vaid pool päeva, ärkasime vara ja läksime juba kell 7 linna vaatama. Avastasime, et Tallinna näol on tegemist tõelise turismipärliga."

WTCF-ile panid 2012. aastal aluse 58 turismilinna ja –turismiinstitutsiooni Pekingi linna eestvedamisel. Täna on organisatsioonil 211 liiget, sh 140 linna ja 71 turismiga otseselt või kaudselt seotud institutsiooni (reisikorraldajad, lennufirmad, meediaorganisatsioonid). Meie lähipiirkonnast on WTCF-i liikmed Helsingi, Riia, Kopenhaagen ja Peterburi. 

Laadimine...Laadimine...