Ülimenukas eakate kinoklubi projekt jätkub juba novembris

Põhja-Tallinna ja Kesklinna valitsused otsustasid pikendada Eakate kinoklubi projekti ning jätkata tasuta kinoseansside korraldamist taas alates novembrist.

Pilt: Põhja-Tallinna valitsus

Ülimenukas eakate kinoklubi projekt jätkub juba novembris

Põhja-Tallinna ja Kesklinna valitsused otsustasid pikendada Eakate kinoklubi projekti ning jätkata tasuta kinoseansside korraldamist taas alates novembrist.

Otsus projektiga jätkata põhineb positiivsel tagasisidel ja eakate inimeste ootustel. Kinoklubi liikmete seas läbiviidud küsitluse tulemusena selgus, et valdav enamus vastanuist on kinoklubi tegevusega väga rahul ja on väga huvitatud tasuta kinoseansside jätkumises. Kõige rohkem sooviti edaspidi näha uuemad eesti filme.

Linnaosavalitsused teavitasid projekti jätkumisest ja Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni, kus lähtuvalt sotsiaaldemokraat Jaak Juske kaebusele kinoklubi korraldamist menetletakse.

"Paistab, et meie pilootprojekt läks asja ette. Kinoseansse külastasid sajad inimesed, kes on tänulikud ajaveetmise täiendava võimaluse eest ja soovivad, et see võimalus säiliks. Rõhutan, et valimistega ei olnud sel projektil tõesti midagi pistmist – ükski kandidaat ei saanud võimalust enesetutvustamiseks ja kinoklubi liikmetele ei ole jagatud mingeid kampaania materjale. Nii et projekt jätkub pärast väikest pausi novembris," ütles Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid.

Kesklinna vanema Taavi Puki sõnul võtsid kesklinlased kinoklubi kiiresti omaks. "Linnaosavalitsus sai palju positiivset tagasisidet, rõõmustati võimaluse üle suurelt ekraanilt vanu häid filme näha ning omaealistega aeg-ajalt kokku saada ja maailmaasju arutada. Probleeme ei tekkinud ka sellest, et seansid Salme kultuurikeskuses toimusid, hoopis vastupidi, paljudel kinoklubilistel on kohaga toredaid mälestusi ning leiti, et naaberlinnaosale võib ikka pilgu peale visata. Sügise saabudes muutuvad ilmad üha kehvemaks ning järjest mõnusam mõte on tasuta kinno minna. Olen veendunud, et osalejate arv üha suureneb," ütles Taavi Pukk

Kahe linnaosavalitsuse koostöös käivitatud Eakate kinoklubi pilootprojekti raames on toimunud 7 kinoseanssi ja kaks on veel jäänud. Klubiga liitunud pensionärid said nautida iga nädal Eesti kinoklassika kullafondi kuuluvaid linateoseid.

"Mul on hea meel, et Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon nõustus, et eakate kinoklubi näol ei olnud tegemist keelatud valimisreklaamiga. Algatasime projekti lähtudes kevadel Tallinna Positiivse programmi koostamise käigus saadud tagasisidest linnaosa eakatelt inimestelt, et on vajadus regulaarselt toimuvate sündmuste järele, mis annaksid eakatele, eriti üksinda elavatele eakatele inimestele võimaluse tulla kodunt välja ja suhelda teistega," ütles Kaljulaid.

"Kinoklubiga liitus lühikese ajaga ligi 600 inimest, kusjuures huvi ei ole raugenud. Igal nädalal on Eesti kinoklassikat vaatamas käinud sadu eakaid inimesi. Mingit valimiskampaaniat ühelegi kandidaadile ega erakonnale selle projekti raames ei ole tehtud ega tehta ka tulevikus. Ükski kandidaat või erakond ei saa ametipositsioonist tulenevalt saada eelist teiste kandidaatide ees," märkis Kaljulaid.

"Jään osade ERJK arvamuste suhtes eriarvamusele. Tuletan meelde, et oleme esimene Tallinna linnaosa, mille juures tegutseb eakate nõukogu. Sõltumatu nõukogu on eakate kinoklubi projekti selgelt toetanud. Projekt käivitati enne aktiivset valmimisagitatsiooni algust ja jätkub ka pärast valimisi. Tegemist on sotsiaalprojektiga, muud eesmärki, mõtet või sisu sellel algatusel ei ole," lõpetas ta.

 

Tänan ja tunnustan ERJK liikmeid, et nad tegid tasakaaluka otsuse. Samal ajal mõistan hukka sotsiaaldemokraatliku erakonna kandidaadi Jaak Juske käitumise. 

 

Kutsusin Jaak Jusket korduvalt ja siiralt mõnelt filmiseansilt läbi tulema, et ta võiks ise oma silmaga veenduda, et mingit poliitilist agitatsiooni selle projekti raames ei tehta. Kahjuks Jaak Juske keeldus kohale tulemast, et selles veenduda. 

 

Valimiste eel kasutavad kandidaadid erinevaid võimalusi, et saada tähelepanu. 

 

Laadimine...Laadimine...