Vabaõhukooli tee äärde paigaldatakse piirded

Täna alustati Pirital Vabaõhukooli tee serva piirde rajamisega, et ohjata kaitsealal mootorsõidukitega sõitmist.

Pilt: Pirita LOV

Vabaõhukooli tee äärde paigaldatakse piirded

Toimetaja: Toomas Raag

Täna alustati Pirital Vabaõhukooli tee serva piirde rajamisega, et ohjata kaitsealal mootorsõidukitega sõitmist.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul paigaldatakse Pirital Vabaõhukooli tee äärde puidust piire, et takistada Pirita jõe ürgoru maastikukaitsealal asuvale luhaniidule autodega sõitmist.

"Vabaõhukooli tee, Narva maantee ja Pirita jõe vahele jääval luhaniidul toimuv on aastaid meelehärmi valmistanud nii Pirita elanikele kui ka linnaosavalitsusele, sest sinna sõidetakse autodega niiöelda piknikku pidama, millega sageli kaasneb vali muusika, lõkke tegemine, lärmamine ja prügistamine," kirjeldas linnaosavanem.

Nädala lõpuks peaks valmima Vabaõhukooli tee kinnistute 27 ja 29 äärde (umbes Helmiku tee otsast kuni peaaegu Narva maanteeni) puidust piire. Piiratava maa-ala pikkus on umbes 280 meetrit ja piire rajatakse immutatud ümarpalkidest. 

"Piire on kunstiliselt maitseka lahendusega ja loodusesse sobiv ning tehniliselt tugev. Usun, et ka tahtlikult ei saa sellest läbi sõita," sõnas Liinat. Piire koosneb osadest ja ühe osa pikkus on kolm meetrit ja osade vahe 1,2 meetrit ning piirde kõrgus on 70 sentimeetrit.

"Tänavu oleme puidust piirdeid paigaldanud ka Kloostrimetsa tee äärde metsateede otstesse, et takistada autode ja ATV-dega metsaradadel ja metsasihtidel rallimist," lisas Liinat.

Piirde rajamise tellis Pirita Linnaosa Valitsus ja töid teeb WT Haldus OÜ. Lepingu järgi valmib piire juuli lõpuks ja tööd lähevad maksma koos käibemaksuga 6600 eurot.

 

Laadimine...Laadimine...