VAHVAD FOTOD JA VIDEO! Kesklinna ja Kristiine koerad said uue spordiväljaku

"Lilleküla koerte jalutusväljak on Tallinnas juba 20. avalik väljak, kus saab koera rihma otsast lahti lasta ning koerasporti harrastada," ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

VAHVAD FOTOD JA VIDEO! Kesklinna ja Kristiine koerad said uue spordiväljaku

Video: Dmitri Povilaitis

"Lilleküla koerte jalutusväljak on Tallinnas juba 20. avalik väljak, kus saab koera rihma otsast lahti lasta ning koerasporti harrastada," ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

45images

Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas ja abilinnapea Kalle Klandorf avasid täna Lilleküla raudteejaama ja A le Coq Arena vahelisele alale rajatud Lilleküla haljasala, kus on lisaks korrastatud pargile ka koerte jalutus- ja treeningväljakud suurtele ning väikestele koertele. Haljasala ja koerteväljaku projekteeris Toomas Põld maastikuarhitektuuribüroost Loovmaastik ning valmis ehitasid OÜ Maatriks-RP ja OÜ Ardens. Haljasala ehitus läks maksma ligi 172 000 eurot.

Koerasport au sisse

"Lilleküla koerte jalutusväljak on Tallinnas juba 20. avalik väljak, kus saab koera rihma otsast lahti lasta ning koerasporti harrastada. Kesklinnas on Lilleküla väljak neljas, Kristiine linnaosas on praegu kaks koerte väljakut," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. "Tallinn vajaks kindlasti veelgi rohkem koerte väljakuid. Näiteks Helsingis on rohkem kui 80 erinevas suuruses koerte harjutus ja jalutusväljakut ning ka Tallinnas on plaanis taolisi igasse linnaossa juurde  rajada," lisas Klandorf ja soovis kõigile loomsõpradele meeldivaid trenni ja puhkuseelamusi koos oma neljajalgsete sõpradega.

Lilleküla raudteejaama ja A le Coq Arena vahelisele alale rajas Tallinna Keskkonnaamet moodsa linnaruumi, kus on mugav liikuda nii jala kui ka jalgrattaga. Haljasala projektlahendus on välja töötatud nii, et see arvestaks maksimaalselt ümbritseva keskkonnaga, sealsete piirangutega, ratsionaalse ruumikasutusega, loogilise ja sidusa jalgteede võrgustikuga.

Väljak meenutab jalgpallistaadionit

Kujunduslikult lahendati suurte ja väikeste koerte väljak jalgpallistaadioni sümmeetria põhimõttel (inspireerituna Lilleküla jalgpalliväljakutest, mis rivis kulgevad kahe raudtee kolmnurka ning selle rivi lõpetab kavandatud koerte väljak), kus ühel pool on väiksed koerad ja teisel pool suured koerad. Kahte koerte väljakut eraldavad piirdeaiad, hekid ja kergliiklustee. Samas ühendab väljakuid kivisillutisega ring, mis on inspireeritud jalgpallistaadioni keskel olevast ringist. Jalgväravad on kavandatud platside suhtes keskele ehk siis jalgpalliväravate asemel. Jalutusväljakud suurtele ja väikestele koertele on vastavalt 1275 ja 975 ruutmeetrid suured ning kogu ulatuses liivaga kaetud, et vältida liigniiskuse probleeme ka väga sajusel ajal. Mõlemal väljakul saab viiel erineval treeningelemendil arendada koera kiirust, osavust ja koostööd omanikuga. Treeningelementide juurde paigaldati ka kasutusjuhendid, et aidata koeraomanikel atraktsioone õigesti kasutada.

Koerte väljakud on varustatud ekskremendikastide ja biolagunevate kottidega, et oleks mugav oma lemmiku järelt koristada. Linn korraldab rajatud koerte jalutusväljakutel regulaarset koristamist ja ekskremendikastide täitmist kottidega. Lisaks heakorra tagamisele on koerte jalutus- ja treeningväljakud vajalikud ka selleks, et koerte jalutamine oleks linnas kõigi jaoks ohutu ning pakuks koertele vajalikku liikumisvabadust ja väljakutseid.

Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja kohaselt peab koer olema avalikus kohas alati jalutusrihma otsas, lahtiselt võib koera jooksma lasta ainult aiaga piiratud koerte väljakutel. Täna avatav Lilleküla koerte jalutusväljak on Tallinnas juba 20., kus saab koerasporti harrastada. Kesklinnas on Lilleküla koerte väljak neljas ja Kristiine linnaosas on praegu kaks koerte jalutusväljakut.

Laadimine...Laadimine...