VIDEO: Infotund pakkus tööotsijatele rohkelt nõuandeid uue töö leidmisel

Abilinnapea Vladimir Svet leiab, et töötuse vähendamiseks tuleb kõvasti pingutada nii riigil, kohalikul omavalitsusel kui ka ettevõtlussektoril.

VIDEO: Infotund pakkus tööotsijatele rohkelt nõuandeid uue töö leidmisel

Toimetaja: Sandra Lepik

"Me teame, et juba tänaseks on tuhandeid inimesi, kes on koroona tõttu oma töö kaotanud ning need ei ole ainult need inimesed, kes töötasid turismisektoris," tõdes abilinnapea Vladimir Svet. 

Septembris alustas Tallinna Ettevõtlusamet koostöös Eesti Töötukassa ja Tööinspektsiooni, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti ning linnaosavalitsustega töötutele suunatud infotundidega.  

Lindakivi kultuurikeskuses toimus infotund "Millest alustada, kui oled kaotanud töö?". Kuna töötute hulk on viimase poole aastaga märkimisväärselt tõusnud, on seniste infotundide korraldamine väga vajalik.  

Svet leiab, et töötuse vähendamiseks tuleb kõvasti pingutada nii riigil, kohalikul omavalitsusel kui ka ettevõtlussektoril. "Me teame, et juba tänaseks on tuhandeid inimesi, kes on koroona tõttu oma töö kaotanud ning need ei ole ainult need inimesed, kes töötasid turismisektoris. See on väga oluline, et just praegusel ajal pakume inimestele mitte ainult tervisealast, vaid ka tööalast tuge," põhjendas Svet. 

Infotunni eesmärk oli anda ülevaade tööotsingu esimestes sammudest, lepingulisest töösuhtest ja Tallinna linna uutest tugimeetmetest toimetulekuraskuste leevendamiseks. Kõige esimese sammuna soovitab Töötukassa säilitada positiivsus. 

"Kindlasti tuleb pöörduda Töötukassa poole ning siis saab nõustajaga vaadata, millised on edasised sammud, võimalused ning milliseid toetusi või hüvitisi on võimalik taotleda," rääkis Tallinna Töötukassa juhtivkonsultant Anna Averjanov. "Koostöös nõustajaga saab läbi arutada edasises sammud."

"Infotund andis juurde seda, mida jälgida uut töölepingut sõlmides. Sain teada, kuhu pöörduda siis kui on suured võlanõuded," rääkis tööotsija Indrek, et infotund oli väga konstruktiivne. "Lootused on suured, elu läheb paremaks."

Laadimine...Laadimine...