VIDEO JA FOTOD! Kõlvart spordihommikul: kutsume tallinlasi sportima igapäevaselt

Spordihommikul osalenud Hele rääkis, et tema alustab igat päeva hommikuvõimlemisega. "Ma tegelen enda jaoks spordiga, aga eluaeg olen ikka midagi teinud," lisas Hele, et ta on tegelenud nii võimlemisega, kergejõustikuga kui ka suusatamisega. "Nutitelefonid pange nurka, see ei too teile mitte midagi head."

Pilt: Mats Õun

VIDEO JA FOTOD! Kõlvart spordihommikul: kutsume tallinlasi sportima igapäevaselt

Urmas Kaldmaa

Spordihommikul osalenud Hele rääkis, et tema alustab igat päeva hommikuvõimlemisega. "Ma tegelen enda jaoks spordiga, aga eluaeg olen ikka midagi teinud," lisas Hele, et ta on tegelenud nii võimlemisega, kergejõustikuga kui ka suusatamisega. "Nutitelefonid pange nurka, see ei too teile mitte midagi head."

Tallinlased said täna treenida ja teha hommikuvõimlemist koos maailmameistri ja olümpiahõbeda Heiki Nabi, Kalev/Cramo korvpallurite Sten Timmu Soku, Martin Dorbeku ja Kyle Vinalesi ning linnapea Mihhail Kõlvartiga.

 

Spordihommikul osalenud Hele rääkis, et tema alustab igat päeva hommikuvõimlemisega. "Ma tegelen enda jaoks spordiga, aga eluaeg olen ikka midagi teinud," lisas Hele, et ta on tegelenud nii võimlemisega, kergejõustikuga kui ka suusatamisega.

"Tuleb tegeleda spordiga. Nutitelefonid pange nurka, see ei too teile mitte midagi head," rääkis Hele, et nutitelefonis peaks olema päevas maksimaalselt paar tundi. "Sport ja tervis on ikka kõige tähtsamad asjad."

14images

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis rääkis, et ta ärkab hommikul vara, kui saab õhtul õigel ajal magama minna. "Kui 7-8 tundi und saad täis, siis pole mingit probleemi teha hommikul trenni. See on hästi oluline just vaimutööga inimeste jaoks, et ka füüsiline keha oleks valmis ja ärkvel," ütles ta.

Šillis harrastab oma lemmikloomaga teha vähemalt tunni aja pikkuseid jalutuskäike. "Kuna ta on pika päeva kodus, siis me selle aja õhtul leiame," rääkis ta.

61images

Spordihommiku tava algataja, linnapea Mihhail Kõlvart tänab osalejaid ning innustab ja julgustab kõiki tervisliku ja liikuva elustiiliga jätkama. "Iga algus võib olla raske – sageli näida ehk isegi võimatu pingutusena, kuid mida rohkem treenida, seda kergemaks ja nauditavamaks see muutub," sõnas Kõlvart.

"Liikumisharjumuste muutmiseks või kujundamiseks ei pea tingimata sportlaseks hakkama. Igasugune füüsiline aktiivsus nagu kõndimine või terviseujumine on juba kehaline liikumine, mis aitab tervist hoida. Selleks pakuvad ka Tallinna spordihallid ja –ujulad ning terviserajad aastaringselt mitmekesiseid võimalusi, sõltumata east ja sportlikust vormist."

Kõlvart selgitas, et kuna praegu on väljas pime, külm ja niiske aeg, siis ongi raske vara hommikul tõusta ja teha hommikuvõimlemist. "Tegelikult on seda väga vaja, sest siis on rohkem energiat ja jõudu selleks, et tööl käia," selgitas Kõlvart.

Mõned aastad tagasi, kui korraldati esimene spordihommik, ei olnud seal väga palju osavõtjaid. "Tänaseks on see väga populaarne üritus ja igas saalis on väga palju huvilisi," rääkis Kõlvart. "Meie eesmärk on motiveerida tallinlasi tegelema spordiga pidevalt - kui mitte iga päev, siis paar korda nädalas kindlasti."

 

Spordihommiku trennid toimusid täna hommikul, kestsid tund aega ja olid kõigile soovijatele tasuta. Iga spordihommikul osaleja sai kingituseks mahediku ja kupongi, mis annab võimaluse spordihommikul külastatud spordikeskuses aasta lõpuni tasuta treenida. 

Kõige enam osalejaid ehk 172 tervisesportlast registreeris end Lasnamäe Kergejõustikuhalli treeningule, mille viis läbi kahekordne maailmameister ja olümpiahõbe Heiki Nabi koos oma treeneri Ivar Kotkasega.

Sõle Spordikeskuses linnapea Mihhail Kõlvarti juhendamisel toimunud virgutavale hommikvõimlemisele registreeris 125 spordihuvilist ja Tallinna Spordihalli treeningule BC Kalev/CRamo korvpallimeeskonnaga 73 linlast. Ühtekokku registreeris spordihommikule 454 inimest, neist 84 käis ujumas.

Möödunud aastal osales spordihommikul 389 huvilist, kõige rohkem tervisesportlasi osales mullu olümpiavõitja Erkki Noole korraldatud treeningul Lasnamäe Kergejõustikuhallis, kus osales 78 pealinlast.

 

Laadimine...Laadimine...