VIDEO! Järjekordne õigusapteek andis hüva nõu Haaberstis

Õigusapteek on Haaberstis ennegi käinud ja juriidilist nõustamist tuleb linnaossa veel. Vajadust selleks näitas ka täna kokkutulnute arv - juba esimese poolteisttunni jooksul nõustasid juristid 43 inimest ja abivajajate voor ei näinud kuidagi raugevat.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

VIDEO! Järjekordne õigusapteek andis hüva nõu Haaberstis

Toimetaja: Sandra Lepik

"Me anname juriidilist nõu väga paljudes erinevates valdkondades, tavaliselt nõustavad koos meiega ka notarid ja kohtutäiturid. Ja ma võin kinnitada - inimesed saavad siit reaalselt abi," ütles Juristide Liidu direktor Krista Paal.

Eesti Juristide Liidu poolt on tasuta õigusabi antud juba kümme aastat. Õigusapteegi nime kandev tasuta teenus toimub igakuiselt erinevates linnaosades.

"Me anname juriidilist nõu väga paljudes erinevates valdkondades, tavaliselt nõustavad koos meiega ka notarid ja kohtutäiturid. Ja ma võin kinnitada - inimesed saavad siit reaalselt abi," ütles Paal.

Tänane õigusapteek avas oma uksed kell 10.00 Haabersti vaba aja keskuses. Haabersti linnaosavanema, Andre Hanimägi, sõnul on selline viis inimestele juriidilst abi pakkuda väga hästi end tõestanud. Hanimägi märkis, et inimesed saavad esmased suunised, kuidas oma probleemidega tegeleda ja erinevaid muresid lahendada.

Õigusapteek on Haaberstis ennegi käinud ja juriidilist nõustamist tuleb linnaossa veel. Vajadust selleks näitas ka täna kokkutulnute arv - juba esimese poolteisttunni jooksul nõustasid juristid 43 inimest ja abivajajate voor ei näinud kuidagi raugevat. Krista Paali sõnul oli täna tänu koroonaviiruse tõsisele ohule, siiski inimeste arv väiksem. 

"Tavaliselt käib esimestel tundidel nõustamiselt läbi 130 kuni 140 inimest, kuid täna me näeme, et inimesed pole julgenud kodudest välja tulla,"  ütles Paal.

Lapse isad ei taha elatist maksta

Abi ja nõu, mida koos notarite ja kohtutäituritega jagatakse, kuulub väga erinevatesse juriidilistesse valdkondadesse. Näiteks võib abi paluda pärimisasjades, perekonnaõiguses, töövaidluste puhul, tarbijaõiguste kaitseks ja elatisküsimuste korral.

Krista Paal nõustas täna inimesi pärimis- ja perekonnaõiguses. "Laste elatisraha tuleb õigusapteegis alati mitme inimese puhul jutuks," ütles ta. "Tundub, et probleem on ikka väga suur ja seda pole siiani suudetud reguleerida, kui nii palju emasid küsib nõu, mida teha lapse isaga, kes oma lapsele sugugi elatist maksta ei taha. Täna on olnud juba ka üks keeruline pärimisasi."

Küsimusele, kas Juristide Liit on saanud ka tagasisidet, kas inimesed on nõustamisel ka reaalset abi saanud, vastas Krista Paal:" Me oleme nende aastate jooksul väga palju tagasisidet saanud ja see on olnud ainult positiivne. Juba see näitab, et tegeleme, millegi õige ja kasulikuga."

Sama kinnitas nõustamiselt äsja tulnud Svetlana, kelle sõnul oli tänasest käigust väga palju abi. " Mulle oli nõustamisest reaalselt abi, see on väga hea viis tasuta õigusabi saada ja sellega tuleb kindlasti jätkata. Tänu sellel tean ma nüüd täpselt, kuidas edasi toimida. Soovitan õigusapteeki kõigile," sõnas Svetlana.

Laadimine...Laadimine...