VIDEO: Korteriühistukomisjon lahendab tüliküsimusi kohtuta

"Järgmisel nädalal on esimene komisjon üle pika aja kokku tulemas, kus on kaks Tallinna korteriühistut, kelle probleeme püüame lahata ja leida optimaalsema varjandi," ütles abilinnapea Eha Võrk. 

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO: Korteriühistukomisjon lahendab tüliküsimusi kohtuta (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Me oleme loonud komisjoni, kuhu saavad pöörduda korteriühistu juhatused või ühistu lihtliikmed, et suhete saispuntraid arutada ja leida segadustes õiget teed, mis on tekkinud näiteks suhtes linnavalitsuse asutustega," rääkis abilinnapea Eha Võrk.

Tänavu kevadel alustas tööd Tallinna linna korteriühistukomisjon, mille põhiülesanne on aidata tüliküsimusi lahendada ilma kohtusse minemata. 

"Me oleme loonud komisjoni, kuhu saavad pöörduda korteriühistu juhatused või ühistu lihtliikmed, et suhete saispuntraid arutada ja leida segadustes õiget teed, mis on tekkinud näiteks suhtes linnavalitsuse asutustega," rääkis abilinnapea Eha Võrk olukordadest, kus korteriühistu tahab oma hoovi korda teha, aga takerdub erinevates ametites vastukäivate otsuste otsa.

"Järgmisel nädalal on esimene komisjon üle pika aja kokku tulemas, kus on kaks Tallinna korteriühistut, kelle probleeme püüame lahata ja leida optimaalsema varjandi," ütles Võrk. 

Nii korteriühistute juhid kui ka liikmed on aastaid rääkinud soovist, et loodaks sarnane komisjon nagu on töövaidluskomisjon või üürikomisjon. "Olles väga paljude korteriühistute liikmetega ja juhatustega kokku saanud ja arutlenud, on välja tulnud, et kõikide siht on saada juriidilist täitevvõimu omav komisjon, kus lahendatakse asju kiiremini kui kohtus," selgitas Tallinna linna korteriühistukomisjoni liige Helve Särgava.

Korteriühistute juhtide, liikmete ja ka ametiasutuste soov oli jõuda erimeelsustes kokkuleppele ilma kuluka ja pika kohtuteeta. Möödunud aastal nõustati linna infosaalis 1 100 korteriühistu esindajat

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...