VIDEO! Mustamäe väärikate huvikoolis küsiti, kas oleme hädaolukorraks valmis?

Eestikeelse loengu algus on kell 14.00, esineb Marje Verbo, Päästeameti Põhja päästekeskuse ennetusbüroo peaspetsialist.

Pilt: Mustamäe LOV

VIDEO! Mustamäe väärikate huvikoolis küsiti, kas oleme hädaolukorraks valmis?

Toimetaja: Toomas Raag

Teisipäeval alustas sügishooaega Mustamäe väärikate huvikool. Esimese loengu teemaks oli "Elanikkonna valmisolek hädaolukorraks".

"Möödunud aasta lõpus tehtud uuringust selgus, et vaid 15% Eesti elanikest on hädaolukordadeks piisavalt valmis ja vaid kolmandik peab võimalikuks, et tema kodukohas võiks üldse hädaolukord tekkida," räägib Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. "Paraku on elu näidanud, et teenused, mida me tänapäeval nii loomulikuks peame ja millest igapäevaselt sõltume – näiteks elekter, side, makseteenus – võivad siiski ootamatult katkeda, samuti nagu sel aastal on meie kõigi elukorraldust mõjutanud koroonaviirus. Elanikkonnakaitses on oluliseks teemaks just inimeste kodused varud ja iseseisev hakkamasaamine: mida saab igaüks ise teha, et hädaolukordades paremini toime tulla; mida ja miks varuda jne. Kõigest sellest ja paljust muust Päästeameti koolitus "Elanikkonna valmisolek hädaolukorraks" homme räägibki Usun, et huvikooli õppureid ootavad ees harivad ja praktilised tunnid." 

 

Laadimine...Laadimine...