VIDEO: Pirita linnaosa seiskas ärihoone ehituse

"Suvel on siin probleeme parkimisega, mistõttu oleks maa-alune parkimine lahendanud olukorra," tõdes Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat. 

VIDEO: Pirita linnaosa seiskas ärihoone ehituse

Toimetaja: Sandra Lepik

"Sügisperioodil siin külalisi nii palju ei ole kui suveperioodil, aga peame arvestama ka tuleviku perspektiiviga, kui lähme rannaala detailplaneeringuga edasi ja teeme rannametsa inimestele atraktiivsemaks," rääkis Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat. 

Merivälja tee 33 kinnistule on detailplaneeringu järgi ette nähtud erahaigla ja büroopinnad koos maa-aluse parklaga. Eriti oluline on parkla just seetõttu, et tegemist on unikaalse asukohaga 75 meetri kaugusel Pirita rannast. 64 maja kõrvale loodavat parkimiskohta pidid jääma avalikku kasutusse ning maja alune parkla hoone külastajate ja töötajate käsutusse. 

"Suvel on siin probleeme parkimisega, mistõttu oleks maa-alune parkimine lahendanud olukorra. Jah sügisperioodil siin külalisi nii palju ei ole kui suveperioodil, aga peame arvestama ka tuleviku perspektiiviga, kui lähme rannaala detailplaneeringuga edasi ja teeme rannametsa inimestele atraktiivsemaks," rääkis Liinat, et inimesed hakkavad aastaringselt seda külastama.

Ehkki seitse aastat tagasi kinnitatud planeeringus on hoonele ette nähtud ka keldrikorrus parkimiskohtade tarbeks, ütles arendaja meediale juba jaanuaris, et seda siiski ehitada ei kavatseta. Kui tööd krundil olid juba alanud, märkas ehituse taustaga Pirita linnaosa vanem ehitusplatsist möödudes betoontalasi, mis olid krundil maasse löödud. Tema sõnul oli see selge märk sellest, et ehitusele ei plaanitagi maa-aluse parkla loomist. 

"Kindlasti üritame leida kompromissi, milleks kas jätkatakse kehtivat ehitusteatise järgi või ehitus läheb algusesse tagasi ehk kõik dokumentatsioonid tuleb uuesti esitada koos avalike väljapanekute ja aruteludega," rääkis Liinat ainukestest lahendustest. 

Arendaja on olukorraga kursis ning linnasüsteemiga suhtluses, kuid omapoolseid kommentaare andnud pole. Liinat ütleb, et tagantjärgi linnaosa sellist planeeringu muudatust kindlasti ei aksepteeri.

Laadimine...Laadimine...