VIDEO! Reidi tee loob unikaalse linnaruumi

Täna Tallinna kesklinnas avatav Reidi tee loob lisaks parematele liiklustingimustele ka uue kvaliteediga linnakeskkonna.

 

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO! Reidi tee loob unikaalse linnaruumi

Toimetaja: Toomas Raag

Täna Tallinna kesklinnas avatav Reidi tee loob lisaks parematele liiklustingimustele ka uue kvaliteediga linnakeskkonna.

 

Sadama lähistelt Lootsi ja Ahtri tänava ristmikult algava ja Russalka mälestusmärgi juures Pirita teele suubuva Reidi tee kogupikkus on 1,93 kilomeetrit. Lisaks rajati poole kilomeetri pikkune rannapromenaad, uus rattatee ja mitu kilomeetrit kõnniteid.

 

"Reidi tee näol ei ole tegemist pelgalt ühe magistraali rajamisega, vaid see on ka täiesti unikaalse ja modernse linnaruumi arendamine. Avar merepromenaad on justkui Kadrioru pargi pikendus, kus juba kevadel löövad haljendama tuhanded uued noored puud ja põõsad," ütles linnapea Mihhail Kõlvart. "Ühtlasi avame sellega linna merele, sest Reidi tee toob avalikku kasutusse ka selle mereäärse ala, mis varem oli tühermaa."

Reidi tee ristmike juures on väikesed platsid, mida hakkavad ilmestama purskkaevud ja paberist volditud laevukeste kujulised alused Meremuuseumi näitustega. Kogu tee ulatuses on kavandatud puhkekohad ja välikohvikute alad pergolatega. Puhkealadele on paigaldatud 230 istepinki ja 150 prügikasti. Kaheksale mänguväljakule, kiikumisalale ja jõulinnakusse on paigaldatud kokku 64 spordi- ja mänguvahendit.

"Kogu piirkonnale on antud täiesti uus väärtus puhke- ja sportimisalana. Rattatee ja promenaadi kõrval kulgeb spetsiaalne 800 m pikkune jooksurada. Uus rattatee on seotud Pirita promenaadiga ja annab võimaluse arendada rattaliiklust edasi nii Kalaranna kui südalinna suunal. Samuti on uue tee ääres sadakond parkimiskohta ratastele ja umbes 40 uut parkimiskohta autodele. Märkimisväärne on ka see, et Reidi tee rajamisega saab uue hingamise Inglirand, kuhu kevadel tuleb lisaks istumiskohti, mänguplatse ja rippkiikesid," lisas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Reidi tee projekti kogumaksumus ulatus 43 miljoni euroni. Ehitustööde kestus on ligi poolteist aastat – juulist 2018 kuni lepingulise tähtaja 23. detsembrini. Tee avatakse liiklusele reede, 29. novembri pärastlõunal.

 

Laadimine...Laadimine...