VIDEO: Tallinna kinnisvara hinnatõus on näiline

Tänavu teises kvartalis tehti Eestis 10 236 ostu-müügitehingut, sealhulgas kinnisasjad, korteriomandid ja hoonestusõigused. Tehingute koguarv vähenes eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 21 protsenti. 

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

VIDEO: Tallinna kinnisvara hinnatõus on näiline

Toimetaja: Sandra Lepik

Tänavu teises kvartalis tehti Eestis 10 236 ostu-müügitehingut, sealhulgas kinnisasjad, korteriomandid ja hoonestusõigused. Tehingute koguarv vähenes eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 21 protsenti. 

Maa-ameti andmetel oli 2020. aasta teises kvartalis kinnisvaratehingute arv 21 protsenti ja käive 20 protsenti väiksem kui eelmisel aastal samal ajal, vahendas BNS.  

Tänavu teises kvartalis tehti Eestis 10 236 ostu-müügitehingut, sealhulgas kinnisasjad, korteriomandid ja hoonestusõigused. Tehingute koguarv vähenes eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 21 protsenti ja tänavu esimese kvartaliga võrreldes 12 protsenti. Samas on tehinguaktiivsus taastumas, sest juunis tehti vaid 1 protsent vähem tehinguid kui eelmise aasta juunis, teatas maa-amet.

Ostu-müügitehingute koguväärtus oli teises kvartalis 682 miljonit eurot, mis tähendab aasta võrdluses 20-protsendilist ja kvartali võrdluses ligikaudu 23-protsendilist kahanemist.

Korteriomanditega tehti teises kvartalis 4571 tehingut, sealhulgas eluruumidega 4088 tehingut. Eluruumidega tehti eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes 32 protsenti ja eelmise kvartaliga võrreldes ligi 28 protsenti vähem tehinguid. Eluruumidega tehtud tehingute koguväärtus oli ligi 333 miljonit eurot, mis oli eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes ligi 24 protsenti ja eelmise kvartaliga võrreldes 27 protsenti väiksem. 

Teises kvartalis oli Tallinna uue korteri ruutmeetri keskmine hind 2668 eurot, mis oli 7 protsenti kõrgem kui aasta varem samal ajal. Järelturul maksis korteri ruutmeeter keskmiselt 1791 eurot, mis oli 0,4 protsenti kõrgem kui eelmise aasta teises kvartalis.

Uus kahetoaline korter, mille pindala on vahemikus 40–55 ruutmeetrit, maksis keskmiselt 133 962 eurot ehk 2789 eurot ruutmeeteri kohta, järelturul oli kahetoalise korteri keskmine hind 84 169 eurot ehk 1789 eurot ruutmeetri kohta.

Maa-ameti kinnisvara hinnaindeks tõusis eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes ligi 8 protsenti ning eelmise kvartaliga võrreldes langes 0,3 protsenti. Eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes tõusis korteriomandite hinnaindeks ligi 14 protsenti ja hoonestatud elamumaa hinnaindeks ligi 2 protsenti, samal ajal kui hoonestamata maa hinnaindeks langes ligi 3 protsenti.

Eelmise kvartaliga võrreldes langes korteriomandite hinnaindeks ligi 3 protsenti, samal ajal kui hoonestamata maa ja hoonestatud elamumaa hinnaindeksid tõusid vastavalt 1 protsent ja ligi 12 protsenti.

Laadimine...Laadimine...