VIDEO! Tallinna Tehnikaülikooli rektoriks valiti Tiit Land

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) nõukogu valis esmaspäeval tehnikaülikooli uueks rektoriks senise Tallinna Ülikooli (TLÜ) rekotori Tiit Landi.

Pilt: Scanpix
Haridus Tallinn

VIDEO! Tallinna Tehnikaülikooli rektoriks valiti Tiit Land (1)

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) nõukogu valis esmaspäeval tehnikaülikooli uueks rektoriks senise Tallinna Ülikooli (TLÜ) rekotori Tiit Landi.

Tiit Land asub Tallinna Tehnikaülikooli rektorina ametisse 1. septembril, teatas pressiesindaja. Rektori ametiaeg on viis aastat.  

Tiit Land on aastast 2011 TLÜ rektor. Ta oli aastatel 2000–2006 Stockholmi Ülikooli neurokeemia professor, aastast 2007 TLÜ keemia professor ning aastatel 2008–2011 oli ta TLÜ matemaatika ja loodusteaduste instituudi direktor.

Land kaitses 1994. aastal Stockholmi Ülikoolis doktorikraadi neurokeemias ja neurotoksikoloogias ning läbis järeldoktorantuuri Ameerika Rahvuslikus Tervise instituudis aastatel 1994–1999.

Oma valimisplatvormis on Land öelnud, et kavatseb TTÜ rektorina lähtuda ülikooli arengukavas 2020 seatud missioonist ning visioonist. Tema eesmärgiks on järgmise viie aasta jooksul tõsta ülikooli akadeemilist kvaliteeti, kasvatada teadus- ja arendustöö kvaliteeti ja mahtusid, algatada ülikooli rahvusvahelistumise põhimõtete ning jätkusuutliku arengu põhimõtete tegevuskava koostamise.

Tiit Landi esitas rektorikandidaadiks rühm Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikuid.

Tallinna Tehnikaülikooli rektori valis ülikooli 11-liikmeline nõukogu salajasel hääletusel. Tehnikaülikooli nõukokku kuuluvad Gunnar Okk, Maive Rute, Heiti Hääl, Ardo Kamratov, Tõnis Kanger, Robert Kitt, Piret Mürk-Dubout, Arvo Oorn, Tiina Randma-Liiv, Mart Saarma ja Andres Öpik.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...