Tarbija

Soomlased leiavad tee tagasi Eestisse

Soomlased leiavad tee tagasi Eestisse (1)

Pärast alkoholiaktsiisi langetamist on Soome turistidel taas tekkinud motivatsioon Eestist midagi kaasa osta, rääkis Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene. Samas peaks riik eesotsas EAS-iga tegema sihipärast turunduskampaaniat nii Soomes, Rootsis kui Saksamaal, et meelitada siia turiste, kes on maksujõulisemad ega piirduks vaid Tallinnaga.

Lisatud suhkrutega jooke tarbitakse liiga palju

Lisatud suhkrutega jooke tarbitakse liiga palju

Suhkrut sisaldavate jookide tarbimine on tõusnud kogu maailmas, sealhulgas ka Eestis. Ometi on tegemist tervist kahjustavate jookidega, kus suhkrusisaldus ületab mitmekordselt soovituslikku päevast normi – ainuüksi pooleliitrises tavalises limonaadis on 12 teelusikatäit suhkrut.

Neli nüanssi, mida jälgida vahendusportaalist lennupiletite ostmisel

Neli nüanssi, mida jälgida vahendusportaalist lennupiletite ostmisel

Lennupileteid pakkuvad vahendusportaalid annavad hea ülevaate ja võrdlusvõimaluse erinevate lennuvedajate sihtkohtadest, lennuaegadest ja -hindadest. See on ka põhjus, miks neid eelistatakse otse lennuvedajate ostmisele. Paraku ei süveneta alati vahendusportaalide müügitingimustesse, mis võib hiljem põhjustada nördimust.

Piimatööstuses vähendatakse plasti kasutamist
Tarbija Eesti

Piimatööstuses vähendatakse plasti kasutamist (2)

"Keskkonnasõbralikus on ka meile üha olulisem teema, seega otsime võimalusi plastmaterjali kokkuhoiuks pakendites," sõnas  Tere AS juhatuse esimees Ülo Kivine. "Sügisest ilmuvad poodi meie tooted, mille tetrapakendi plastikust korgi madalamaks tegemine aitab aastas kokku hoida 18 tonni plasti."

UURING: Inimesed on hinnatundlikud juustu ja õlle suhtes

UURING: Inimesed on hinnatundlikud juustu ja õlle suhtes

Toiduliidu tellitud ning Kantar Emori poolt läbiviidud ostukäitumise uuringust selgus, et keskmiselt külastatakse toidupoodi 3,5 korda nädalas ning enamike tootegruppide puhul on tarbijate ostuotsus selge juba enne poodi sisenemist. Jätkuvalt on kõige hinnatundlikumad tootegrupid juust, erinevad lihatooted aga ka õlu.  

Äike kahjustab koduelektroonikat
Tarbija Eesti

Äike kahjustab koduelektroonikat

Igal aastal lööb äike rivist välja suure hulga ruutereid ja digibokse, seega on äikesehooaja alguses hea meelde tuletada, kuidas oma kodutehnikat kaitsta.

Ilutulestiku müügist võidakse hakata toetama vabatahtlikke päästjaid
Tarbija Eesti

Ilutulestiku müügist võidakse hakata toetama vabatahtlikke päästjaid

"Komisjonis leppisid erinevad osapooled kokku, et tulevaste aastate jõulude ja uusaasta perioodil võiksid vabatahtlikud päästjad kaubanduskeskustes ilutulestiku vahendeid," ütles Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk. "Nad võiksid seda teha koostöös maaletoojate, päästeameti ja päästjatega."

Laevareisija võib hilinemise eest hüvitist küsida

Laevareisija võib hilinemise eest hüvitist küsida

Sarnaselt muudele transpordiliikidele, kehtivad ka laevareiside puhul Euroopa Liidu reisija õigused. Näiteks ei tohi küsida kõrgemat piletihinda sõltuvalt reisija kodakondsusest või ostukohast, samuti on reisijail õigused juhul, kui reis hilineb või tühistatakse. 

Uuring: elanikud pole rahul prügiveoga

Uuring: elanikud pole rahul prügiveoga

Uuringu andmeil jääb elanikele kontaktidest taristu- ja jäätmeveofirmadega pigem keskpärane või halb mulje, samas parimaid teeninduskogemusi kinokülastustest ning pakkide saamisest ja saatmisest.

Tallinna hambapolikliinik otsib juhatusse liiget

Tallinna hambapolikliinik otsib juhatusse liiget

Juhatuse liige peab planeerima sihtasutuse arengut, juhtima rahaasju ning kontrollima asutuse tööd. Kandidaadil peab olema kõrgharidus rahanduses või majanduses ja vähemalt viieaastane juhtimiskogemus tipp- või keskastme juhina.

Alko1000 juht: piirikaubandus on taandumas

Alko1000 juht: piirikaubandus on taandumas (1)

"Esimese kvartali ja aprilli müüginumbrid kõnelevad enda eest – sisuliselt on kaks varianti, kas Eesti rahvas on hakanud vähem alkoholi tarbima või ostetakse seda Eestist ning vähem piiri pealt. Esimest varianti ma väga ei usu," sõnas Alko1000 eestvedaja Einar Visnapuu, kelle sõnul on inimeste elatustase kasvamas ning inimestel pole enam motivatsiooni sõita Tallinnast teise Eesti otsa alkoholi järele.

VIDEO! Kunstnahk, mida toodetakse želatiinist

VIDEO! Kunstnahk, mida toodetakse želatiinist

Gelatex Technologies on 2016. aastal asutatud Eesti startup, mis arendab innovaatilist nahasarnast tekstiili, mida toodetakse liha- ja nahatööstuse jääkidest toodetud želatiinist. Gelatex on tehtud mürgiseid kemikaale kasutamata, tuleb rullidel, on odavam kui nahk ja tootmine on kergesti eskaleeritav.

VIDEO! Kas uus "lihatoode" on kaerast, oast ja hernest?

VIDEO! Kas uus "lihatoode" on kaerast, oast ja hernest? (1)

Innovatsioonifooriumil tutvustati muu hulgas täisvegantooteid, mis maitselt ja tekstuurilt sarnanevad lihale. Toote tutvustaja Kätrin Karu sõnul koosneb see tervislik lihavabatoode kaerast, hernest ja põldoast, et olla oma toiteväärtuselt võimalikult sarnane toode ja maitse lihale. 

SEB hoiatab teisest sambast väljumise eest
Tarbija Eesti

SEB hoiatab teisest sambast väljumise eest (6)

Suurel osal eestlastest pole tekkinud säästmisharjumust ning selle valguses peab SEB finantsturgude riskinõustaja Martin Sillasoo teisest pensionisambast raha väljavõtmise võimalust ulatuslikuks eksperimendiks.

Millega peab arvestama käenduslepingu sõlmija?

Millega peab arvestama käenduslepingu sõlmija?

"Kui sõbrale või pereliikmele käendajaks ei soovi hakata, võib abivajaja solvuda ning süüdistada sind usaldamatuses," rääkis Eesti Õigusbüroo jurist Janno Perv, kuid lisas, et käendusega nõustudes ning hilisemate probleemide tekkides on olukord kordades hullem.

Homsest algab Eestis tuleohtlik aeg

Homsest algab Eestis tuleohtlik aeg

Alates märtsi algusest on toimunud üle 130 metsa- ja maastikutulekahju ning tulekahjude arv maastikul on kiirelt kasvamas. Kui märtsis toimus metsas ja maastikul kokku 60 tulekahju, siis aprillis on ainuüksi mõne päevaga toimunud juba üle 55 tulekahju.

MTA infosüsteemides toimub mai alguses laiaulatuslik katkestus

MTA infosüsteemides toimub mai alguses laiaulatuslik katkestus

"Infosüsteemide kasutamise piirang tekitab paljudele meie klientidele nende päevade jooksul kindlasti teatavat ebamugavust, kuid selle tulemusel saame pakutavad e-teenused muuta uuenduslikuks, töökindlamaks ning automatiseeritumaks," kinnitas MTA teenuste osakonna juhataja Triin Raaper.

Laadimine...Laadimine...