Tarbija

TÕNU PEKK: Teine pensionisammas peaks suurendama pensionit 30%

TÕNU PEKK: Teine pensionisammas peaks suurendama pensionit 30%

"Väga hea vahend täna pensioniikka jõudvatele inimestele ongi, kui nad käivad tööl aasta või paar edasi," soovitab tulundusühistu Tuleva juht Tõnu Pekk pensionile jäämist edasi lükata ja sellega suurendada pensionit. Samuti peaks võimaldama täiendavaid sissemakseid teise samba fondi, näiteks kui tööandja pakub töötajale võimalust suurendada sissemakseid otse palgast. "Et inimesed saaksid parematel aegadel raha kõrvale panna tuleviku jaoks."

Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud

Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud (1)

"Võrreldes Eesti sisemüügi rekordaastatega on nüüdseks nii kange alkoholi kui õllemüügid kukkunud suurusjärgus 40 protsenti," ütles Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu tegevjuht Triin Kutberg. "Maksulaekumised on samuti stabiliseerumas, õllemüügist laekub sel aastal rohkem aktsiisi kui ühelgi varasemal aastal."

HAKKAS TÖÖLE: Robotjurist Juura aitab tasuta elatise nõudeid koostada

HAKKAS TÖÖLE: Robotjurist Juura aitab tasuta elatise nõudeid koostada

"Meil on väga palju inimesi, kes ei saa endale juristi abi lubada," tõdes Eesti Õigusbüroo tegevjuht Artur Fjodorov. "Elatise puhul räägime lastest ning nende heaolust, sellest, et neil kõht oleks täis ja jalanõud jalas." Fjodorov lisas, et selline ongi õigusabi tulevik - lihtsmad probleemid lahendab robot ning keerukamad kaasused suunatakse juristidele.

Internetiplatvorm värbab digijõuluvanasid

Internetiplatvorm värbab digijõuluvanasid

Kodumajapidamistesse vajalikku tööjõudu vahendav platvorm kommuun.eu tõi eelmisel aastal turule jõuluvana tellimise nutiteenuse – tänavu värvatakse aga jõuluvanasid, kes pakuvad teenust digitaalselt.

Kuidas tunda ära "imetoodet"?

Kuidas tunda ära "imetoodet"?

Imeliste omadustega toidulisandid on tegelikult Eestis keelatud. Siiski võib nende müügikuulutusi internetist leida ja seetõttu tasub lugeda, kuidas sellised kahtlased tooted ära tunda!

Mondo otsib vabatahtlikke seitsmesse arenguriiki

Mondo otsib vabatahtlikke seitsmesse arenguriiki

Homme, 5. detsembril tähistatakse rahvusvahelist vabatahtlike päeva. MTÜ Mondo kuulutab sel päeval välja Euroopa Liidu humanitaarabi vabatahtlike programmi kandideerimisvooru, mille raames otsitakse erialaeksperte Ghanasse, Keeniasse, Ugandasse, Ukrainasse, Taisse, Gruusiasse ja Türki.

FOTOD! Tallinna tarbijakaitse tähistab 25. tegevusaastat

FOTOD! Tallinna tarbijakaitse tähistab 25. tegevusaastat

Eesti Vabariigi juubeliaastal täitub veerandsada aastat Tallinna tarbijakaitse loomisest – 1993. aasta novembris moodustati uus üksus – Hinna- ja Konkurentsi Amet, mille üheks ülesandeks sai tarbijate nõustamine, kaebuste lahendamine ja koolitamine.

Euroopa Liit kehtestab kõneminutile hinnalae

Euroopa Liit kehtestab kõneminutile hinnalae

Kõneminuti hinnalagi saab olema 19 senti minutis ja see hakkab kehtima kõigile Euroopa Liidu sees tehtavatele riikidevahelistele kõnedele. Seega saab tulevikus Eestist teistesse liikmesriikidesse helistada senisest soodsamalt.

Meeldetuletus: Nõmme elanikel on vaja sõlmida uus jäätmeveoleping

Meeldetuletus: Nõmme elanikel on vaja sõlmida uus jäätmeveoleping (1)

1. märtsil 2017 Nõmmel rakendunud korraldatud jäätmevedu on riigikohtu lahendi järgi kehtetu. Alates 5. novembrist kehtib vabaturu olukord, mis tähendab, et Nõmme piirkonnas võivad jäätmeid vedada ettevõtted, kel on luba olmejäätmete veoks majandus- või kutsetegevusena. Kõikidel kinnistuomanikel tuleb sõlmida uus leping.

Josing: eestlased alkoholireklaame taga ei igatse - need segavad teleka vaatamist

Josing: eestlased alkoholireklaame taga ei igatse - need segavad teleka vaatamist (1)

"Eesti rahvas arvab, et piirake julgesti alkoholireklaame, sest ega seda keegi vaadata väga ihalda, pigem vastupidi – see segab näiteks õhtust filmivaatamist," rääkis Eesti Konjunktuuriinstituudi juhtivteadur Marje Josing. Ta lisas, et Lätis alkoholi ostmisest ei peaks liiga palju rääkima: "Siis me justkui normaliseerime seda protsessi ja see pole sugugi hea."

Laadimine...Laadimine...