Erivajadustega inimesed tulevad Kuressaarde võistluspurjekatel seilama

Kuressaare jahisadamas toimuvatele merepäevadele tulevad reede õhtupoolikul erivajadustega inimesed võistluspurjekatega seilamist proovima.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Erivajadustega inimesed tulevad Kuressaarde võistluspurjekatel seilama (2)

Kuressaare jahisadamas toimuvatele merepäevadele tulevad reede õhtupoolikul erivajadustega inimesed võistluspurjekatega seilamist proovima.

RS Feva tüüpi kahepaadi rooli lähevad Saaremaa merispordiseltsi treener Viktor Umb või mõni tema kasvandikest. Puudega inimene võtab aga soodi ja nii minnaksegi merele. Saarlasi esindab Eesti ainus parapurjetaja Anre Nõmme, kelle 2,4 mR tüüpi võistlusjahiga saavad sõita ka ratastoolis inimesed. Üritusele on oodata tiitlitega ratastoolitennisisti ja ratastoolikurlingu mängijat Signe Falkenbergi ning mitut parapurjetamise huvilist lätlast koos treeneriga, vahendas BNS.

"Parapurjetamine läheb Lätis parasjagu ülesmäge ja Eestisse "Eriliste purjetajate" päevale tulek annab hea võimaluse näha, kuidas meie vahetus naaberriigis parapurjetamist ühiskonda lõimitakse," ütles Läti purjetamistreener Guntars Eistreiķis BNS-ile. "Just Kuressaarde minek on hea variant aimu saada, mil moel sporti väikestes mahtudes juurutatakse. Me loodame õppida seda, kuidas asju aetakse, proovida ka ise purjetamist ning saada uut infot paatide ja purjetamistehnikate kohta. Samuti loodame saada lisamotivatsiooni ja inspiratsiooni enda koduriigis parapurjetamise arendamiseks."

"Igasugune kogemus veega, kui seda teadjad läbi viivad, on suur pluss," märkis Saaremaa merispordiseltsi treener Viktor Umb, kes turvab üritust kummipaadiga. "Kõigist ei pea tulema ju võistluspurjetajad, aga inimesed saavad merega tuttavaks, nii et hirm asendub oskuste ja meeldiva tundega. Enamikul pole veega mingeid kokkupuuteid ja nüüd on neil väike võimalus proovida merel hakkama saada."

"Purjetamine on segu spordist ja lõbust, kus alati ei võida parim ja tugevaim," selgitas parapurjetaja Anre Nõmme. "Ei peagi parim ja tugevaim olema – ikka saab merel purjede all liikuda. Loodan, et mõnele osavõtjale saan oma kogemuste ja teadmistega teeotsa merel kätte näidata."

Ingrid Puusta, kelle Läänemere-ületusega ürituse jaoks raha koguti, sedapuhku kohale tulla ei saa, sest võistleb 2018. aasta RS:X klassi MM-i testvõistlustel Taani keskossa jäävas Aarhusis.

"Eriliste purjetajate" purjepäevad toimusid sel aastal menukalt Pärnu purjetamisnädalal juunis ja Tallinna merepäevadel juulis – osalejad oli kokku sadakond.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...