FOTOD: 8 olulisemat asja, mis tehti Stroomi ranna uuendamisel

Äsja lõppes Stroomi ranna uuendamine. Järgmistel aastatel on plaanis ehitada uus rannahoone ning teha korda Merimetsa. Allpool aga ülevaade uuendustest Stroomi rannas.

Pilt: Aleksandr Gužov

FOTOD: 8 olulisemat asja, mis tehti Stroomi ranna uuendamisel (4)

Äsja lõppes Stroomi ranna uuendamine. Järgmistel aastatel on plaanis ehitada uus rannahoone ning teha korda Merimetsa. Allpool aga ülevaade uuendustest Stroomi rannas.

Kogu parki läbiv pargitee

Jalakäijate, aga ka lapsevankriga emade ja isade ning jalgratturite-rulluisutajate rõõmuks tehti korda kogu Stroomi rannaparki läbiv tee. Kahe uuendatud pargitee kogupikkus on 1,5 km. 

 

Pargipingid

Vanad metallist pingid olid külmad ja ebamugavad. Seetõttu pingid kaeti puidust laudisega. Linnaosavalitsus katsetas erinevaid lahendusi koos kohalike elanikega. Kokku uuendati üle 80 pingi. Lähiajal lisandub veel 25 pinki Kolde puiesteel. Kokku 105 uut pinki.

 

Prügikastid

Paigaldati 60 uut 140-liitrilist roostevabast terasest prügikasti. 

 

Jagrattaparklad

Rannapargis paigaldati kolm jalgrattaparklat – üks rannahoone juures, teine Puhangu tänava juures ja kolmas pargi Merimetsa poolses osas. Igas parklas on 10 kohta jalgrataste jaoks.

 

Rannapingid

Rannapinke (need, mis seisavad liiva peal) uuendati ja paigaldati juurde. 25st pingist 15 on täiesti uued. Osad pinkidest on varustatud jalgrattahoidjatega. Uuendati ka betoonist tugimüüri, mille peale on paigaldatud puidust laudis istumiseks.

 

Rannakabiinid

Riietuskabiinide arvu suurendati, kõik vanad amortiseerunud kabiinid vahetati uute vastu ja paigaldati betoonplaatidele, nii et rannas puhkajad saavad vajadusel jalgu liivast puhtaks raputada. Kokku on randa paigaldatud 18 riietuskabiini.

Grillimiskohad ja piknikulauad

Täielikult uuendati grillimiskohad Merimetsas. Paigaldati neli uut grillimiskohta, pingid nende ümber ja suured mitmesajaliitrilised kastid prügi ja tuha jaoks. Stroomi rannaparki paigaldati ka uuendatud piknikulauad koos nende juurde kuuluvate pinkidega – kokku 13 komplekti.

Uued viidad ja infotahvlid

Rannaparki paigaldati neli uut täpsustatud rannakaarti, infostendi ja üle kümne viidaposti koos infoga rannas ja pargis pakutavatest teenustest.

 

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...