FOTOD! Haabersti sotsiaalkeskus läbis noorenduskuuri

"Meil on nüüd korralik võimlemissaal, arvutisaal ja lugemistuba on varasemast suuremad," rääkis ütles Haabersti sotsiaalkeskuse juhataja Ruth Ojatalu. "Samuti saime juurde ringide tubasid. Sportimise ja vaba aja veetmise võimalused on tunduvalt paranenud."

Pilt: Svetlana Aleksejeva

FOTOD! Haabersti sotsiaalkeskus läbis noorenduskuuri (1)

"Meil on nüüd korralik võimlemissaal, arvutisaal ja lugemistuba on varasemast suuremad," rääkis ütles Haabersti sotsiaalkeskuse juhataja Ruth Ojatalu. "Samuti saime juurde ringide tubasid. Sportimise ja vaba aja veetmise võimalused on tunduvalt paranenud."

89images

Abilinnapead Merike Martinson ja Eha Võrk ning Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson avasid rekonstrueeritud Haabersti Sotsiaalkeskuse (Õismäe tee 24).

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on rõõm tõdeda, et Haabersti eakate ja laste poolt nii kaua oodatud sotsiaalkeskuse ümberehitus on tänaseks valmis saanud. "Keskus on saanud kaasaegsed ruumid, mis annavad uued võimalused tegevuste laiendamiseks keskuses," ütles Martinson.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul oli Haabersti Sotsiaalkeskuse 1976. aastal ehitatud hoone aastate jooksul amortiseerunud ning vajas põhjalikku remonti.

"Olulisemad uuendused on soojustatud katus, nüüdisaegne ventilatsioonisüsteem, uus valgustus ja elektrisüsteem. Haabersti Linnaosa Valitsusele oli väga oluline, et sotsiaalkeskus saaks renoveeritud, sest sotsiaalkeskus aitab toime tulla eakatel ja vähekindlustatud perede lastel. Sotsiaalkeskuse eakate päevakeskuse ja noortetoa personalil on nüüd paremad tingimused ja võimalused perekondade sotsiaalsete probleemide lahendamiseks ja huvitegevuse korraldamiseks külastajatele. Ühtlasi loob sotsiaalkeskus eakatele võimalusi suhtlemiseks ning annab linnaosa elanikele infot sotsiaalhoolekande ja sotsiaalkindlustuse teenuste kohta," ütles Jürgenson.

Haabersti Sotsiaalkeskus on ehitatud 1976. aastal. Hoonel on kaks ühesuguse põhiplaaniga tiiba, korpused A ja B ning neid ühendav ühekorruseline osa korpus C. Esimeses etapis teostati A-korpuse, osaliselt ka C-korpuse, sisemised rekonstrueerimistööd. Uuendati tehnosüsteeme ja soojustati täiendavalt ka hooneosa katus.

Terve hoonetiib nüüd keskuse käes

"Meil on nüüd korralik võimlemissaal, arvutisaal ja lugemistuba on varasemast suuremad," rääkis ütles Haabersti sotsiaalkeskuse juhataja Ruth Ojatalu. "Samuti saime juurde ringide tubasid. Sportimise ja vaba aja veetmise võimalused on tunduvalt paranenud. Kui varem oli probleem sellega, et päike küttis maja kuumaks ja tubades sai õhk otsa, siis nüüd oma meil väga nüüdisaegne ventilatsioonisüsteem, mis ruume korralikult õhutab."

Põrandapinda ja ruume saadi juurde tänu sellele, et hoone kogu üks tiib tehti korda ja on nüüd sotsiaalkeskuse käsutuses.

Remont on väga oluline, sest sotsiaalkeskus aitab toime tulla eakatel ja vähekindlustatud perede lastel, lubab lahendada perekondade sotsiaalseid probleeme ja pakkuda neile huvitegevust, luua eakatele võimalusi suhtlemiseks ja huvitegevuseks ning anda rahvale infot sotsiaalhoolekande ja sotsiaalkindlustuse kohta.

Saab avada rohkem ringe

Kõigi nende ülesannete lahendamisega tegelevad sotsiaalkeskuses eakate päevakeskus, lastetuba, koduhooldustalitus ja väga palju huviringe. Tegutsevad male-, kirjandus- ja õmblusring, matka-, mehed 65+ ja lauluklubi, tervisevõimlemise ja tantsurühm. Haabersti sotsiaalkeskuse kodulehel on ära toodud kokku 22 huvialaringi, kuid sotsiaalkeskuse juhataja Ojatalu sõnul saab uutes avaramates tingimustes neid tegutseda veel rohkem. Tänavu sügisest hakkab koos käima näiteks mälutreenimise ring, mis on mõeldud eelkõige eakatele, kuid kuhu Ojatalu sõnul võivad tulla kõik. "Peamine, et inimesed tuleksid meid vaatama, igaüks peaks endale midagi leidma," lisas ta.

Maatriks-RP OÜ remontis keskuse ligikaudu 0,6 miljoni euro eest

Haabersti Sotsiaalkeskuse rekonstrueerimise hanke võitis Maatriks-RP OÜ ja Antaares OÜ ühispakkumine. Õismäe tee 24 hoone rekonstrueerimistööde I etapi  kogumaksumuseks kujunes 687264 eurot. 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...