GALERII: uuenenud Ülemiste keskus avas uksed

Ülemiste keskus tähistas oma uue laienduse avamist, mis tegi keskusest Baltikumi suurima ostu- ja meelelahutuskeskuse.

Pilt: Rasmus Kooskora

GALERII: uuenenud Ülemiste keskus avas uksed

Toimetaja: Vesta Reest

Ülemiste keskus tähistas oma uue laienduse avamist, mis tegi keskusest Baltikumi suurima ostu- ja meelelahutuskeskuse.

"Ülemiste keskuse laienemisprojekt on olnud väga huvitav väljakutse ja ma soovin tänada kõiki, kes projekti juures töötasid, nende enneolematu panuse eest," sõnas Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits, kes avas keskuse 17-meetrise lindikujulise tordi lõikamisega.

"Linnakeskkond on pidevas muutumises, Ülemiste Citys aset leidvad tegevused on selle ehtne näide ning selge edasiminek saavutamaks Targa linna kuvandit.  Äsja avatud Ülemiste keskuse laiendus loob tallinlastele juurde hulga uusi võimalusi. Ühte keskusesse on koondunud nii sport, kultuur, ostlemine kui eritasanditel meelelahutus, samuti toob see endaga kaasa paremad võimalused peredele ühiseks vaba aja veetmiseks," sõnas Tiit Terik, Tallinna Linnavolikogu esimees.

43images

Ühtlasi ühinesid keskusega Pet City lemmikloomapood koos veterinaakliiniku, grooming teenuse ja lemmikloomahotelliga. Samuti avas Rimi täiesti uue hüpermarketi kontseptsiooni. Laiendusega suurenesid ka LPP Retail shops ja Sportlandi müügipind, mis tegi viimasest Baltikumi suurima spordipoe.

Ülemiste keskuse kolmanda laienduse arhitektideks olid AMB International Norrast ning Eesti ettevõte Novarc Group AS. Sisekujunduse autoriteks olid Priit Põldme ja Reet Sepp Joonprojektist. Laiendustööd lisavad keskusele 13,000 m2 ostlemis- ja meelelahutuspinda; sealhulgas võtab suurema osa enda alla toitlustus.

Lisaks ehitati juurde 235-kohaline maa-alune parkla, et keskuse külastamine veelgi mugavamaks muuta. Kokku läksid ehitustööd maksma 36 miljonit eurot, mille tulemusena avatakse Baltikumi suurim ostu- ja meelelahutuskeskus 125,000 m2-l. Laiendust finantseerib SEB Pank, kellega sõlmiti 115 miljoni euro suurune finantseerimisleping. Sellest 32,5 miljonit eurot on mõeldud keskuse laiendustöödeks ja ülejäänu olemasoleva laenu refinantseerimiseks.

Laadimine...Laadimine...