1 kommentaari

kõik KÜ ei kuulu Liitu

Vasta kommentaarile

ja tegelikult on KÜ Liit palju head teinud, kuid samas on jätnud kaitseta- on soosinud elektribörsile üleminekul monopoolsete võrgumüüjate tulekut ja seega on osa Elektrilevi otselepingus olijad saanud valida(iga krt.) omale paketti, KÜ ei vastuta võlgnevuse ees ja sel abonendil on el.levi vahetanud arvesti kaugloenduri vastu(nagu seda on tehtud mitte krt.elamutel ja osal paljukrt.elamute krt.-l). Vahendamisega on krutitud hind üles nii elektrihinnal kui võrgutasul(lisandid).
KÜ Liit räägib kavalasti majade renoveerimisest- täna aga pole veel analüüse- kui kaua siiski need paneelelamud(majaehituskomb.) kestavad ja fakt on , et üle 40 aasta vanustele tuleb teha vaid teatud remonte-aknad, elektrijuhtmestik ,soojasõlm,veetorustik ja otsaseinad kus aknaid pole. Mida siinkirjutaja võib öelda: 1978- soojustatud 1.k.poole aknakõrguseni maapinnast ja otsaseinad, katus, 1980-otsaseinad ja katus ning rõdude osa,1983(4)-täielik, 1986-täielik; valminud hoonetel: 1978 -on pisut soojatarve suurem kui teistel; 1980- soojatarve sama kui 1983,1986. Viimasel kahel majal on lisaks veel sooja vee valmistamisel m3 hinnaks 3.70 ja 1980-3.03. Majad on võrdse m3(60-krt.). Katuste soojustamine- kuna oli üks talv, kus kõik asusid katust rookima kui märg lumi sadas ülevabariigi,st. lumi enam ei sula ise ja koridori kaudu sadevee torustik juhib külma koridori,samas on nüüd jäätumise oht ja katuste üleuputus(kui ei kasuta lisaenergiat!! traadid torusse). Mõttetu on täiesti sellistes majades ehitada sundventilatsioon soojuse tagastusega. Pangalaen- 15...20 aastaks igakuiselt(!) 30...40 EUR ja külmakuud-6...7 kuud(tähendab väljaminekut nendel kuudel ilma pangalaenu võtmata arve suurenemisega max 12.-. St. ei nuuma panka kokku ca 100000-ga. Tänavuse ja möödunud sooja talvega , võib öelda, et pangalaen oleks olnud mõttetu. Küll on aga vajalik sellise vanusega paneelmajadel rõdud väljavahetada-, soojustus ja esipaneelid , kahelpool maja - on max. hind koos välisuste pealsete katetega- 140000.-(5* maja , 4 sissek.). Kui KÜ Liidu asjur käis kõnelemas mõned aastad tagasi piirkonna KÜ , siis küsimusele - kus saaks näha Kredex-i ja muidu soojustatud elamute valmimisaasta, soojustusaasta ja enne soojustust ning pärast soojustarbeid? Pole! Kohalikud katlamajad on KOV monopolid ja Andmekitsedele rajatud valskuse riik? , ei anna andmeid kuskilt. Nüüd tekib mõte - mis oinavalu on KÜ Liidul ja just Rakveres koguneda?(põhiline paneelmajade hulk on Tallinn,Tartu,Pärnu,Harjumaa)- kas häda on Kredex ei saa koos pankadega raha enam "pessu" ja KÜ Liidu sõberfirmad(kes on osanikud?) pole enam käivet? Mingi kärbes on torukübaras..... On ju väiklane arvata, et vanadest paneelelamutest saab D -kat. energiatarbe - see on ainult kodanike vaesuse ja pankade nuumamise võimaldamiseks. Uusi maju ei suudeta ehitada , neil peaks ju rippuma kohe silt küljes- A energia ?! Ei, maksad krt. ostmisel 60m2 eest 150000.-(ajud ühe keraga) ja kummaline, et siinkohal pole Tarbijakitsed ja Keskkonnarohelised ning KOV pööranud tähelepanu- miks lastakse arendajetel ehitada, st. müüa ilma märgiseta A või üürida selliste majade krt. maaklerite kaudu "taevahinnaga",rahvas on meil loll!- kahjuks, nii on!
............................
Aga on üks väga hea asi- Tartu poisid tegid korteriyhistu.net ja nüüd uuendades ProKorto, Korto.

Kasutan ja soovitan seda kõigile, olgu või 8 krt. elumaja - väga mugav ja hea ajalugu vaadata, kogu dok. ja raamatupidamine ning ka kaugloendurite-veemõõtjad- loeb automaatselt sisse- seega suur tänu tegijatele ja on jäänud vaid 4 vanemat inimest, kelle jaoks peab kasutama paberarveid ja teated postkasti, teised saavad kõik elektrooniliselt.

Laadimine...Laadimine...