Lapsed saatsid kaheeurose mündi kujunduskonkursile 8000 kavandit

Lapsed saatsid kahe kuu vältel Eesti Panka konkursile peaaegu 8000 joonistust, mille seast valitakse välja laulupeo 150. juubelile pühendatud erikujundusega kaheeurose mündi kujundus.

Pilt: Scanpix

Lapsed saatsid kaheeurose mündi kujunduskonkursile 8000 kavandit

Lapsed saatsid kahe kuu vältel Eesti Panka konkursile peaaegu 8000 joonistust, mille seast valitakse välja laulupeo 150. juubelile pühendatud erikujundusega kaheeurose mündi kujundus.

Lõplik kujundus selgub järgmise aasta kevadel rahvahääletusel, teatas Eesti Panga pressiesindaja reedel BNS-ile.

"Laste joonistuskonkursi populaarsus ületas igasuguseid ootusi," ütles keskpanga president Ardo Hansson. "Rõõmustav oli näha, et lapsed haarasid nii innukalt kinni võimalusest teha vabariigi juubeli tähistamise vaimus üks eriline kingitus, mis jõuab nii Eesti kui ka Euroopa inimeste rahakotti. Tänan ka õpetajaid, kes tegid ära suure töö laste juhendamisel ja tööde saatmisel Eesti Panka."

Hansson lisas, et selline kaasamine aitab tuua ühiskonnas olulisi sündmusi noortele lähemale.

Eesti Panga teatel laekus mündikonkursile laekus üldharidus- ja huvikoolidest ning lasteaedadest kogu Eestist. Kavandeid saatsid ka välismaal elavad Eesti noored. Joonistusi laekus klasside kaupa ja kõige rohkem võtsid konkursist osa üldhariduskoolid. Enim esitati kavandeid noorimas vanuseastmes ja kõige vähem gümnaasiumi astmes.

Kokku esitati töid neljas vanusegrupis - koolieelikud ja kuni kolmanda klassi lapsed saatid 3176 kavandit, neljanda kuni kuuenda klassi lapsed saatsid 2501 kavandit, seitsmenda kuni üheksanda klassi õpilased saatsid 1642 kavandit ning gümnaasiumiõpilased ja kuni 19-aastased noored 519 kavandit.

Uue aasta alguses koguneb žürii, kes valib saadetud joonistuste seast välja kaheksa kavandit, mis osalevad kevadel rahvahääletusel. Žüriisse kuuluvad 2019. aasta laulupeo peadirigent Peeter Perens, laulupeo dirigent Maret Alango, helilooja Pärt Uusberg, ERR lasteprogrammi vanemtoimetaja Margus Saar, kolm kunstnike liidu ja kolm Eesti Panga esindajat.

Rahvahääletusel võitnud kavandi järgi valmib kaheeurone münt, mis jõuab käibele kogu euroalal. Igast vanusegrupist jõuab rahvahääletusele kaks tööd ja vanusegrupi parim saab auhinnaks iPad Pro koos joonistuspliiatsiga. Juhendajat, kelle abiga laekus konkursile kõige rohkem joonistusi, tunnustab Eesti Pank 1000-eurose kunstitarvete kinkekaardiga. Auhinnad antakse lastele ja juhendajale üle pärast rahvahääletuse lõppu.

Eesti Pank algatas koostöös Eesti Laulu-ja Tantsupeo SA ja ERR Lastejaamaga 2017. aasta sügisel laste ja noorte joonistuskonkursi. Konkursi eesmärk on leida joonistus, mille järgi kujundatakse 2019. aastal ringlusse tuleva laulupidude traditsioonile pühendatud erikujundusega 2eurone käibemünt.

Laadimine...Laadimine...