Linlased saavad tasuta õppida kompostima

24. märtsil on kõik huvilised oodatud koolitusele, kus jagatakse praktilisi nõuandeid, kuidas kompostida ehk panna biojäätmed enda kasuks tööle.

Pilt: Raepress

Linlased saavad tasuta õppida kompostima

Toimetaja: Moonika Tuul

24. märtsil on kõik huvilised oodatud koolitusele, kus jagatakse praktilisi nõuandeid, kuidas kompostida ehk panna biojäätmed enda kasuks tööle.

Uutest teadmistest kutsub osa saama Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova: „Kompostimise koolitus on osa regulaarselt toimuvatest linnaaianduse temaatilistest seminaridest. Seekord on teemaks kompostimine, paljuski unustatud praktiline tarkus, millest tõuseb kasu nii kodumajapidamisele kui keskkonnale,“ nendib Izmailova.

Koolitaja Merilyn Oolo-Püi sõnul oskavad inimesed biojäätmed teistest jäätmetest võrdlemisi hästi eristada, kuid koolitustega julgustatakse astuma järgmine samm – panna biojäätmed enda kasuks tööle.

“Koolitustel õpetame, kuidas kompostimist alustada, mida kompostrisse panna, milliseid vigu vältida ja millist kompostrit kasutada, et saada võimalikult puhas tulemus,” seletab Oolo-Püi. “Ootame koolitustele nii neid, kes kompostimisega juba alustanud kui ka alles seda kaaluvaid inimesi. Sageli on ainsaks takistuseks teadmatus või hirm, et komposter läheb haisema või meelitab ligi närilisi. Selleks koolitus ongi, et müüte murda ja õpetada, kuidas õigesti kompostida.”

Kompostimise koolituse kõrval teeb linnaaianduse arengutest Tallinna lühikese sissejuhatava ülevaate Tallinna Keskkonnaameti linnaaianduse projektijuht Maria Derlõš. Koolitus toimub pühapäeval, 24. märtsil kell 13:00-16:00 Põhjala tehase sepikojas aadressil Marati 5. Üritus on küll tasuta, kuid eelnevalt tuleb registreerida siin.

Sündmust korraldab Tallinna Keskkonnaamet koostöös Kompostiljon algatusega linnaaianduse tegevussuuna arendamiseks ja linnakodanike innustamiseks söödavate taimede kasvatamisel.

Laadimine...Laadimine...