3 kommentaari

Klaara ja Rooza

Vasta kommentaarile

Klaara ja Rooza igati tublid ja tegusad ja võrratu lonkur Rooza paneb paika kogu Saksamaa Impeeriumi. Kuid lugupeetavad hurmav Ines ja finka-ukraiinka tõeline Maadam Kollantai võrratud tegelased tegelt. Töeline Internatsionaal nii Teine kui Kolmas. Kuid vast varsti Ivanka paneb kõik ja kõikjal paika?

taustauurija

Vasta kommentaarile

http://www.spasi.ru/history/mnrm.htm
8. märts kui Purimi püha

Rahvusvahelise naistepäevaga tähistatakse ka esimese naisvabamüülaste looži loomist Prantsusmaal 1775. aastal Grand Orient de France juurde, mis osales Suure Prantsuse revolutsiooni läbiviimises alates aastast 1789.
Profaanide & pööbli ehk laiema üldsuse jaoks jaoks võtsid tähtpäeva kasutusele Clara Zetkin (Eissner) ja Rosa Luxemburg, kui 1910. aasta 28. augustist – 1. septembrini pidas rahvusvaheline vabamüürlus Kopenhaagenis sotsialistide II Internatsionaali kongressi. Peaorganisaator oli B’nai B’rith ja selle liige Walter Rathenau.
Tuntumatest osalesid seal veel Liebknecht, Lenin, Trotski, Branting, Clemencau jt.
ÜRO poolt tunnustatud pühade nimekirja võeti naistepäev rahvusvahelisel naisteaastal, 1975. aastal, mil täitus 200 aastat esimese naislooži loomisest. Eesti Riigikogu otsustas 2001. aastal naistepäeva riigipühana mitte tunnustada.
Tänapäeval soovib Vene õigeusu kirik lõpetada 8. märtsi tähistamise Venemaal.

Valentin ja Valentiina

Vasta kommentaarile

Kes või mis asi on nn Valentini või siis nn Valentiina päev mingist amerikanismus või lausa russisismus? Vist ikka Valentiina või? Oli vist Valentiina?

Laadimine...Laadimine...