4 kommentaari

nüanss

Vasta kommentaarile

http://www.harjuelu.ee/kasutusluba-majaomanikule-vajalik/

kaasomanik postitas:

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/kasutusluba-kiirendab-majamuuki?id=83887505
Kui kinnisvaral puudub kasutusluba, võivad õnnetuse korral tekkida ebameeldivused ka kindlustusega. Kui hoonega juhtub õnnetus ja sellel puudub kasutusluba, võib kindlustusettevõte suure tõenäosusega keelduda kulude kompenseerimisest. Seda seetõttu, et kasutusloata hoone on seadustamata ja pole täpselt teada, kas õnnetus juhtus, sest hoone ei vasta nõuetele või oli põhjus muus.
Eriti ohtlikud on tuleõnnetused, sest kasutusloa taotlemise üks osa on elektriaudit, mis kontrollib, kas elektrisüsteem vastab nõuetele. Sellised probleemid on sagedased. Mardo toob välja hiljutise juhtumi, kus Harku vallas asuv 2012. aastal ehitatud maja süttis põlema. Tuli küll kustutati ja kahjustada sai ainult fassaad, ent kuna kasutusluba puudus, keeldus kindlustus hoone kahjusid korvamast ning kahju tuli omanikel endil kinni maksta ning maja taas üles ehitada.

nüanss

Vasta kommentaarile

Ka omavoliline ehitamine, ümberehitamine ja laiendamine suurendab tuleohtu.
Nõusolek võetakse omavalitsuselt, naabritelt ja kaasomanikelt ühele projektile, ehitatakse aga midagi muud, muutes elamu ebaseaduslikuks ehitiseks.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/riigikontroll-omavalitsused-ei-tohiks-ebaseaduslikku-ehitamist-taluda?id=67657469
http://www.pealinn.ee/tagid/koik/aferistist-arhitekt-voltsib-allkirju-ja-jatab-majad-pooleli-n226768

pärnakas

Vasta kommentaarile

Suurt tuleohtu tekitavad ka ehitajad ja arendajad koos omavalitsuse töötajatega.
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/eesti-suurima-ehituspraagiga-hakkama-saanud-firma-juht-on-vahetuntud-suurettevotja?id=83672863
Hirvela arendus Pärnumaal.
https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=parnupostimees20180502.2.6.1

Laadimine...Laadimine...