Paet: Venemaa valitsuse tagandamises on tugev poliitiline loogika

"Tänane samm on Vene valitsuse uuendamisel tehtud peamiselt värskenduse ning sellest tuleneva toetuse kasvu ja uue poliitilise krediidi lootuses," ütles europarlamendi saadik Urmas Paet. 

Pilt: Scanpix

Paet: Venemaa valitsuse tagandamises on tugev poliitiline loogika (4)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Tänane samm on Vene valitsuse uuendamisel tehtud peamiselt värskenduse ning sellest tuleneva toetuse kasvu ja uue poliitilise krediidi lootuses," ütles europarlamendi saadik Urmas Paet. 

Venemaa presidendi Vladimir Putini otsus vabastada ametist peaminister Dmitri Medvedev oli Paeti arvates ootamatu, kuid samas tugeva poliitilise loogikaga, vahendas BNS. 

Paeti sõnul on Venemaa võimupartei Ühtse Venemaa toetus languses, järgmisel aastal tulevad taas parlamendivalimised ning tunnetuslikult vajab riigijuhtimine värskendust ja muudatusi. "Seda eriti olukorras, kus Putin ise soovib riigi juhtimist jätkata ning samas on rahulolematus nii mõnegi majandusliku ja sotsiaalse teemaga liiga suureks kujunenud. Seega osaliselt auru väljalaskmiseks ja uuenduste näitamiseks sobib peaministri ja valitsuse väljavahetamine hästi. Lootuses muidugi, et toetus valitsusele ja Ühtsele Venemaale sellest sammust ka kasvab," arutles Paet. 

Tema sõnul valitsuse vahetus olemuslikke muutusi Venemaa poliitikas siiski ilmselt kaasa ei too, sest suur võimutäius ja tegelik otsuste tegemine on presidendi käes. Ja nagu president Putin täna ka teatas, siis tugev presidentaalne võim Venemaal jätkub.

"Seega on tänane samm Vene valitsuse uuendamisel tehtud peamiselt värskenduse ning sellest tuleneva toetuse kasvu ja uue poliitilise krediidi lootuses. Kindlasti on huvitav, kes on uus Vene peaminister ning kas ja kes säilitavad kohad valitsuses. Näiteks, kas peaaegu 16 aastat Vene välisminister olnud Sergei Lavrov jätkab ka uues valitsuses ning milline on kaitseminister Sergei Šoigu tulevik, keda on aeg-ajalt peetud ka võimalikuks Putini järglaseks võimu tipus," märkis Paet. 

Suured ja olemuslikud muutused ja otsused tulevad Paeti sõnul praegusel Venemaal siiski presidendilt. "Valitsus peab vaatama, et need saaksid võimalikult hästi ellu viidud ja nii, et avalik toetus ei kukuks alla kriitilise piiri," lisas Paet. 

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...