Tarbija

Peep Sooman: arendajad peibutavad kliente võltsbroneeringutega

Peep Sooman: arendajad peibutavad kliente võltsbroneeringutega

"Eesti kinnisvaraturul pole 3000 eurose ruutmeetri hinnaga projekte, mis müüksid ennast enne avalikuks tulemist poolenisti välja," ütles Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman, kelle sõnul on kinnisvaraarendajad hakanud peibutama uusi kliente võltsbroneeringutega kodulehtedel, mis peaksid näitama kauba atraktiivsust.

TASUTA: Eesti esimene robotjurist on abistanud juba ligi 400 inimest

TASUTA: Eesti esimene robotjurist on abistanud juba ligi 400 inimest (1)

"Kogu probleemistik algab sellest, et riik ei suuda inimesi aidata, kuna puuduvad seadused ja määrused, mis keelaksid alusetute nõuete esitamise, seadusevastaste nõuetega terroriseerimise ja psühholoogilise survestamise," rääkis Eesti Õigusbüroo tegevjuht ning robotjuristi idee eestvedaja Artur Fjodorov. "Paraku on aga nii, et Eesti inimene pigem allub inkasso ähvardusele ning tasub alusetu või aegunud nõude kui pöördub abi saamiseks juristi poole," selgitas ta, kuidas tuli mõte luua robotjurist.

Facebook tunnistas telefoninumbrite andmist reklaamifirmadele

Facebook tunnistas telefoninumbrite andmist reklaamifirmadele

Facebook kinnitas neljapäeval, et reklaamifirmad võivad saada enda valdusesse telefoninumbrid, mis Facebooki kasutajad sisestavad oma konto turvalisuse tugevdamiseks. "Need leiud kehtivad isegi siis, kui seadsime kõik asjassepuutuvad privaatsuskontrolli sätted kõige privaatsemale seadele," ütlesid uurijad.

Täna valmis esimene Eesti robotjurist

Täna valmis esimene Eesti robotjurist

Käesoleval nädalavahetusel osales Eesti Õigusbüroo #BaseCamp häketonil, kus meie IT arendajad ehitasid koostöös juristidega 48 tunni jooksul valmis Eesti esimese robotjuristi, mis aitab koostada inkassofirmade nõuetele vastukirju. Teenus on inimestele tasuta.

Eesti toidu kuu: 2018. a parim mahetoode on tume kasesiirup

Eesti toidu kuu: 2018. a parim mahetoode on tume kasesiirup

Mahekonkursside parimad on selgunud. Eesti aasta parim mahetootja on Tammejuure Mahetalu. Aasta parim mahetoode on Kasekunst OÜ tume kasesiirup. Täna Vabaõhumuuseumis toimunud leivapäeval valisid külastajad oma lemmikuks Mätiku Talumeierei OÜ küpsetusjuustu.

 

Firmade edulood õpetavad rahvast ettevõtluspäeval loodust säästma

Firmade edulood õpetavad rahvast ettevõtluspäeval loodust säästma (1)

"Igal ettevõtlusalal on tegelikult ühised väljakutsed – palju oleneb lihtsalt enesejuhtimise oskusest, mis aitab eesmärgini viia," rääkis linna ettevõtluspäeva koostööpartner Reijo Väljak firmast Hea Tuju Coaching OÜ. "Iga idee vajab elluviimiseks kindlat tugistruktuuri. Näiteks tuleks leida nädalakavas kindel aeg, mil seatud eesmärgi täitmise nimel tööd tehakse. Samuti tuleb kasuks sobiv kaaslane, kellega koos tegutseda. Kolmandaks on väga oluline motivatsiooni hoidmise oskus, et seatud siht püsima jääks. Üks nipp näiteks on suure eesmärgi kõrvale seada väiksemad, lühiajalisemad ülesanded sihtpunktini jõudmisel. Tähtis on endast õiged ressursid üles leida."

Eestist juhitava Maailmakoristusega alustas 15 miljonit inimest

Eestist juhitava Maailmakoristusega alustas 15 miljonit inimest

"Algatus Teeme Ära tõestas, et kümned tuhanded käed ühes riigis suudavad koos teha väga palju. Olen veendunud, et miljonid ühiselt tegutsevad kätepaarid suudavad liigutada maailma. Puhas keskkond on meie kohustus, mille peame oma lastele ja lastelastele edasi andma," kirjutas peaminister Jüri Ratas sotsiaalmeedias.

Uuring: kolmandik Eesti elanikest peab end keskklassi kuuluvaks

Uuring: kolmandik Eesti elanikest peab end keskklassi kuuluvaks

Keskklassi iseloomustavateks tunnusteks peetakse eelkõige isikliku eluaseme omamist, lisakulutuste tegemise võimalust pärast igakuiste vajalike ostude tegemist ja arvete maksmist, võimalust lubada endale uue või kasutatud auto ostmist ning vähemalt kord aastas välismaal puhkusereisil käimist.

Tallinnas tuleb taaskord tasuta raamatute laat

Tallinnas tuleb taaskord tasuta raamatute laat

MTÜ Raamat Rahvale korraldab koostöös Rahva Raamatuga 23. septembril kell 11-15 Tallinna Kultuurikatlas tasuta raamatute laada. Enne üritust toimuvad kolm raamatukogumispäeva, mil kõik soovijad saavad oma kasutuskõlblikud raamatud tasuta ära tuua.

Roheline liikumine kutsub täna õhtul olema tund aega elektrita
Tarbija Eesti

Roheline liikumine kutsub täna õhtul olema tund aega elektrita (1)

Eesti Roheline Liikumine kutsub inimesi täna õhtul elektri tunniks ajaks välja lülitama, et näidata oma toetust taastuvate energiaallikate kasutamisele.  Elektri üheaegse välja- ja sisselülitamisega saab anda signaali elektrivõrku, et üha enam tarbijaid soovib saada oma elektrit taastuvatest allikatest.

ETTEVAATUST: Loe, kuidas firmad tarbijaid petavad

ETTEVAATUST: Loe, kuidas firmad tarbijaid petavad (1)

Ettevõtluskõrgkooli Mainor teenindusjuhtimise lektor Katrin Kreegimäe selgitab, et paljud suurfirmad kasutavad raha teenimiseks alatuid nippe ning tarbija on halba teenust pakkuva firma ees Eestis sisuliselt kaitseta. "Kui lennupileti vormistamisel nimes üks täht valesti läheb, siis on suur tõenäosus lend uuesti osta, sest miskipärast pole paranduse tegemine enam tehniliselt kuidagi võimalik. See pole lihtsalt halb teenindus, vaid labane pügamine," rääkis Kreegimäe.

Rimi kutsub üle vastutustundlikule alkoholimüügile

Rimi kutsub üle vastutustundlikule alkoholimüügile

Weekend toob Pärnusse kümneid tuhandeid peojanulisi noori, kellest suur osa on alaealised – Weekendi toimumise ajal on meie müüjatel eriti suur vastutus, et alkohoolsed joogid ei satuks alaealiste kätte, sõnas Rimi vastutustundliku ettevõtluse spetsialist Katrin Bats.

Jesse: liikluskindlustuse hind on tõusnud, punase tule alt läbi kihutaja pole enam haruldus

Jesse: liikluskindlustuse hind on tõusnud, punase tule alt läbi kihutaja pole enam haruldus (2)

"Kuigi tänavatele ilmub üha enam moodsate ohutusseadmetega varustatud sõidukeid, mis peaksid õnnetusi ära hoidma, on kahjuks inimeste hoolivus kaasliiklejate suhtes halvenenud," ütles Liikluskindlustuse fondi juhi Mart Jesse. "Punase tule alt läbi kihutav sõiduk või keelatud alal vastassuunast möödasõitev auto ei ole liikluspildis enam haruldus." Liikluskindlustuse hinnatõus on tingitud peamiselt sellest, et liiklusõnnetuste arv on pidevas kasvutrendis.

Laadimine...Laadimine...