Pangaliit: Smart-ID turvalisuses pole põhjust kahelda

Pangaliidu infoturbe toimkonna teatel pole vaatamata hiljutisele teenusega seotud petuskeemile mingit põhjust kahelda Smart-ID turvalisuses.

Pilt: Pixabay

Pangaliit: Smart-ID turvalisuses pole põhjust kahelda (1)

Toimetaja: Vesta Reest

Pangaliidu infoturbe toimkonna teatel pole vaatamata hiljutisele teenusega seotud petuskeemile mingit põhjust kahelda Smart-ID turvalisuses.

"Tegemist on lahendusega, mis on kõrgeimal nõutud turvalisuse tasemel ja millega antud digitaalne allkiri on sarnaselt ID-kaardiga antule tunnistatud Euroopa Liidus võrdväärseks käsitsi antud allkirjaga. Seda luba ei saa niisama – Smart-ID-d on mitmekülgselt turvatestitud ja tema turvalisust on tunnustanud ka rahvusvaheline sertifitseerimisettevõte," teatas pangaliit. 

Praegu kasutab Smart-ID-d enam kui 2,1 miljonit inimest, kes teevad selle autentimisvahendiga rohkem kui 35 miljonit toimingut kuus.

Swedbanki küberriskide juhi Toomas Vaksi sõnul ei seisne turvaprobleem tehnilise turvalisuse puudustes, vaid inimeste hea usu ja vähese teadlikkuse ärakasutamises petturite poolt. Ta lisas, et pettuste ärahoidmiseks on kõige tähtsam kasutajapoolne ettevaatlikus ja täpsus oma internetis toimuvates asjaajamistes.

"Kui Smart-ID on juba võõraste käsutusse sattunud, on selle kasutamist raske piirata. Siiski - inimestel on võimalus Smart-ID iseteenindusportaalis näha ning vajadusel sulgeda oma kehtivaid Smart-ID lepinguid. Seega oleks mõistlik aeg-ajalt oma Smart-ID lepingutel silma peal hoida. Kahtlaste lepingute leidmisel tasuks kindlasti pöörduda Sertifitseerimiskeskuse või politsei poole," selgitas ta. 

Amet alustas Smart-ID teenusepakkuja SK ID Solutionsi tegevuse suhtes järelevalvemenetlust.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...